Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Şimşek: OHAL’in amacı uzun vadeli risklerin minimize edilmesidir

Şimşek: OHAL'in amacı uzun vadeli risklerin minimize edilmesidir

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, olağanüstü hal (OHAL) ilan edilmesine ilişkin, “OHAL ilanının bir tek hedefi, amacı var. O da paralel ihanet şebekesinin devletin bütün kurumlarından köklü bir şekilde temizlenmesi, Türk demokrasinin karşı karşıya olduğu uzun vadeli risklerin minimize edilmesine ilişkin süreçtir.” dedi.

“Elimizden geldiğince hiçbir sınırlama getirmeyeceğiz”

Başbakan Yardımcısı Şimşek, şöyle konuştu

“Paralel ihanet şebekesi içerisinde olanlar hariç, normal hiçbir vatandaşımıza elimizden geldiğince hiçbir sınırlama getirmeyeceğiz. Ekonomik özgürlükler, piyasaların işleyişi, genel yatırımların devamı anlamında maksimum hassasiyeti göstereceğiz.”

“Spekülasyonlara inanılmasın”

Piyasanın en güçlü şekilde işleyeceğini belirten Şimşek, “Piyasa kurallarının dışına çıkmayacağız, piyasa bütün kurumlarıyla en güçlü şekilde işleyecek. Spekülasyonlara inanılmasın. Kaygı varsa bizi arasınlar, açığız, görüşürüz. Piyasa eskiden olduğu dünyanın en iyi uygulamalarını baz alarak işlemeye devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!