Son Dakika

Sınav soruları FETÖ hediyesi olmuş

FETÖ üyelerince 2012 Polis Akademisi Giriş Sınavı sorularının önceden elde edilerek, aynı yapılanmaya mensup kişilere verilmesine ilişkin davanın sanığı Y.U, itirafçı olup örgüte ilişkin bildiklerini anlattı.
Sınav soruları FETÖ hediyesi olmuş

17 Ağustos 2012'de düzenlenen Polis Akademisi Giriş Sınavı sorularının FETÖ mensuplarınca sınav öncesi elde edilerek, aynı yapılanmaya üye kişilere verilmesine ilişkin davanın sanığı Y.U, sınava girmeden bir gün önce Ankara'da FETÖ'ye ait hücre evinde bir örgüt yöneticisinin, "Hoca efendiden size bir hediyem var" diyerek, soruları evdekilere dağıttığını itiraf etti.

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen, FETÖ üyelerince 2012 Polis Akademisi Giriş Sınavı sorularının önceden elde edilerek, aynı yapılanmaya mensup kişilere verilmesine ilişkin davanın sanıklarından Y.U, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanıp itirafçı oldu ve örgüte ilişkin bildiklerini anlattı.

Sanık Y.U. örgüt evlerinde YGS'ye hazırladığını, daha sonra mahrem abisi tarafından GATA, Polis Akademisi ve Harp Okulları sınavlarına yönlendirildiğini dile getirerek, detaylı olarak kendisinden sorumlu kişileri deşifre etti. 

 

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.