Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

Akçakale’de 1’i bebek 2 şehit | MSB: Teröristler imha edildi

Terör örgütünün havan atışıyla hedef aldığı Akçakele'de 1'i 9 aylık bebek olmak üzere 2 kişi şehit oldu.

Akçakale’de 1’i bebek 2 şehit | MSB: Teröristler imha edildi

Türkiye’nin başlattığı Barış Pınarı Harekatı sonrası terör örgütü YPG/PKK sınır bölgemizdeki sivil yerleşim birimlerini hedef almaya başladı. YPG/PKK’nın yaptığı 2 havan atışı neticesinde Şanlıurfa’nın Akçakele ilçesinde 1’i bebek 2 kişi şehit oldu. Şehit olan diğer vatandaşın ise vergi dairesinde memur olduğu bildirildi. Şanlıurfa Valiliği, 46 kişinin de yaralandığını açıkladı.

OPERASYONUN İLK ŞEHİDİ 9 AYLIK BEBEK 

Şanlıurfa Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “09.10.2019 tarihinde başlatılan Barış Pınarı Harekatı ile birlikte Suriye tarafından atılan havan ve roket mermilerinin İlimiz Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerimize isabet etmesi sonucu; Barış Pınarı Harekatının ilk şehidi Suriye uyruklu 9 aylık bebek Muhammed Omar ve Akçakale ilçemizde görevli Vergi Dairesi Başkanlığına bağlı maliye memurumuz Cihan Güneş şehit olmuştur. Atılan roket ve havan mermilerinin isabeti sonucu 46 vatandaşımız da yaralanmıştır. Yaralı vatandaşlarımız Akçakale Devlet Hastanesi ve diğer hastanelerimize sevk edilerek tedavi altına alınmıştır. Şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.”

Bu arada polis ekipleri vatandaşları sınırdan uzaklaşmaları ve evlerine gitmeleri konusunda sık sık uyarılarda bulunuyor.

O TERÖRİSTLER İMHA EDİLDİ

Bu üzücü gelişmelerin ardından Milli Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada Akçakale’de masum sivilleri katleden PKK/PYD-YPG’li teröristlerin ve mevzileri tespit edilerek ateş destek vasıtalarıyla imha edildiğini duyurdu. Açıklamada “Terör örgütü PKK/PYD-YPG bugün kabul edilemez bir insanlık suçu daha işledi. Eli kanlı terör örgütü Akçakale’ye attığı havan mermisiyle biri bebek olmak üzere 2 masum sivili şehit etti. Bebek katili PKK eşittir Bebek Katili PYD/YPG. Akçakale’de masum sivilleri katleden PKK/PYD-YPG’li teröristler ve mevzileri tespit edilerek ateş destek vasıtaları ile imha edildi. Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı, bundan sonra da kalmayacak! Milletimizin başı sağ olsun” denildi.

Bu bir son dakika haberi.
Ayrıntılar Güncellenecek…