Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Şırnak’ta yaşanan o görüntüye MHP’li Oktay Öztürk’ten açıklama

Şırnak'ta zırhlı aracın arkasına bağlanarak sürüklenen terörist fotoğrafıyla ilgili konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, "Bu görüntülerin olmayacağı bir ülkenin özlemi içerisindeyiz" dedi.

Şırnak'ta yaşanan o görüntüye MHP'li Oktay Öztürk'ten açıklama

MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, Şırnak’ta zırhlı aracın arkasına bağlanarak sürüklenen terörist fotoğrafıyla ilgili, “Görüntüyü hoş karşılamak mümkün değil ama bilemiyorsunuz ki oradaki şartlar nedir. Bazen cesetleri bombayla tahkim ediyorlar. İnsanlar belki de tedbiren bu yola tevessül ediyorlar ama her şeye rağmen bu görüntülerin olmayacağı bir ülkenin özlemi içerisindeyiz” değerlendirmesinde bulundu.

Andreas Gross başkanlığındaki Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Seçim Öncesi Gözlem Heyeti, MHP Grubunu ziyaret ederek, MHP Genel Başkan Yardımcıları Oktay Öztürk ve Zuhal Topçu ile görüştü.

Basına kapalı gerçekleştirilen görüşmenin ardından açıklama yapan Öztürk, “Avrupalı dostlarımız seçimleri pek fazla merak etmiyorlar. Bugüne kadar ki alışkanlıklarını tekrar ediyorlar. ‘Türkiye’de Kürt meselesi nasıl çözülecek’ diye takıldıkları noktada teybi döndürüyorlar” dedi.

1 Kasım seçim sonuçlarında pek bir değişiklik olmayacağını söylediklerini ve 1 Kasımda aynı tablo çıksa bile aynı neticeye gidilemeyeceğini belirten Öztürk, “HDP hariç bütün partilerle dört şartımız mahfuz kalmak şartıyla koalisyon oluşturmaya hazırız” diye konuştu.

Üç aylık vekil maaşları 

Öztürk, Rus uçaklarının Türk hava sahasını ihlaliyle ilgili bir soru üzerine, Ortadoğu’da Rusya ve İran gibi aktörlerin ortaya çıktığını ve buradaki tablonun her an değiştiğini belirterek, “Ümit ederiz ki Türkiye’yi yönetenler bu akıl yarışında geriye kalmazlar ve ülkenin menfaatlerini koruyacak adımları geç kalmadan atarlar” ifadesini kullandı.

Öztürk bir gazetecinin, “Üç aylık vekil maaşları 15 ekimde peşin yatırılacak. Seçilmeyecek olan milletvekilleri maaşlarını iade etmeli mi?” sorusuna, “Düşünülebilir. Hak etmedikleri parayı iade edebilirler ama bugüne kadar böyle olagelmiş, inşallah hakkaniyet hakim olur” karşılığını verdi.

“Şırnak’ta polis aracına bağlanarak sürüklenen ceset görüntüsüyle” ilgili soruya da Öztürk, “Görüntüyü hoş karşılamak mümkün değil ama bilemiyorsunuz ki oradaki şartlar nedir. Bazen cesetleri bombayla tahkim ediyorlar. İnsanlar belki de tedbiren bu yola tevessül ediyorlar ama her şeye rağmen bu görüntülerin olmayacağı bir ülkenin özlemi içerisindeyiz” karşılığını verdi.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!