Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Siviller vuruluyor yalanını yayan BirGün’ün internet müdürü gözaltında

Barış Pınarı Harekâtı'nın başlamasıyla sosyal medyadan siviller vuruluyor şeklinde haberlere yer veren Birgün Gazetesi'nin internet müdürü gözaltına alındı.

Siviller vuruluyor yalanını yayan BirGün’ün internet müdürü gözaltında

Türkiye’nin Suriye’de yuvalanan terör örgütü YPG/PKK’ya yönelik sınır hattında başlattığı Barış Pınarı Harekâtı tüm hızıyla sürerken, harekâta karşı bir yandan da alçakça bir karalama kampanyası yürütülüyor. Bu kampanyada başı çekenler arasında yer alan BirGün Gazetesi’nin internet müdürü Hakan Demir bu sabah evinde gözaltına alındı.

SİVİLLER VURULUYOR YALANINA ALET OLDU

BirGün sosyal medya hesabından skandal bir paylaşımla operasyon haberini duyurmuştu. Operasyonun başlatılması sonrasına terör örgütünün yaydığı yalanlar doğrultusunda haberlere yer veren BirGün gazetesi, “Türk savaş uçakları sivil bölgelere hava saldırısı düzenlemeye başladı” şeklinde bir alçakça haberi sosyal medyadan paylaşmıştı. Haber ve ilgili paylaşım gelen tepkiler üzerine bu sabah saatlerinde kaldırıldı.

TSK’nin başlattığı operasyonla ilgili dün gece de 78 kişi hakkında yasal işlemler başlatılmıştı.