Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

‘Siyasi çıkar uğruna terörden medet umanları milletimiz affetmeyecektir’

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "Siyasi çıkar uğruna terörden ve destekçilerinden medet umanları ne milletimiz ne de tarih affetmeyecektir." dedi.

‘Siyasi çıkar uğruna terörden medet umanları milletimiz affetmeyecektir’

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, terörden hüküm giyen kişilerle ilgili mahkeme kararının TBMM’ye bildiriminden rahatsız olanların bu ülkeye ve vatandaşına kazandıracağı hiçbir şey olmadığını vurguladı.

Oktay, açıklamasında şunları kaydetti:

“Siyasi çıkar uğruna terörden ve destekçilerinden medet umanları, ne milletimiz ne de tarih affetmeyecektir. TBMM’nin ve milletimizin onayını alan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni aşağılamaya çalışanlar, milletimizden gereken cevabı referandumda ve sonrasında yapılan seçimlerde sandıkta almışlardır.

“TERÖRLE MÜCADELEMİZİ KARARLILIKLA SÜRDÜRECEĞİZ”

Demokrasiyi ve halkın iradesini içine sindirememiş bu zihniyet, bugün hala kişiler üzerinden sistemi ama aslında milletimizi hor görmeye devam etmektedir.

Milletimizden aldığı destek ve oyla seçilen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bir taraftan ülkemize hizmet için durmadan, yılmadan üretmeye ve çalışmaya devam ederken bir taraftan da terörle mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.”

3 MİLLETVEKİLİNİN VEKİLLİĞİ DÜŞÜRÜLMÜŞTÜ

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, HDP Milletvekilleri Leyla Güven ve Musa Farisoğulları’nın Yargıtay tarafından kesinleşen cezalarının meclis genel kurulunda okunmasının ardından üç milletvekilinin vekilliği düşürülmüştü.

Öte yandan haklarında kesinleşmiş cezaları bulunan HDP’li Güven ile Farisoğulları’nın gözaltına alınarak cezaevine gönderildiği bildirilmişti.

Kaynak : AA