Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sokağa çıkma yasağı uygulanan Dargeçit’te yaşam malzemeleri dağıtıldı

Sokağa çıkma yasağı uygulanan Dargeçit'te yaşam malzemeleri dağıtıldı

Mardin’in Dargeçit ilçesinde sokağa çıkma yasağı uygulanan mahallelerde, bölücü terör örgütü PKK mensuplarına yönelik başlatılan operasyonlar sürüyor. Yasağın uygulandığı bölgelerde yaşayan vatandaşlara, ihtiyaçları doğrultusunda ekmek, içme suyu, çocuk bezi, mama ve kuru gıda maddeleri dağıtıldı.

İlçenin terör örgütü üyelerinden temizlenmesi, kurulan barikatların kaldırılması, kazılan hendeklerin kapatılması, tuzaklanan patlayıcıların imha edilmesi amacıyla gerçekleştirilen operasyonlarda, sivillerin zarar görmemesi için 11 Aralık’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı devam ediyor.

Can güvenliği endişesiyle bugüne kadar çok sayıda vatandaş evlerini terk etmek zorunda kaldı. İmkanı olmadığı için evlerinde kalan ailelere ise Mardin Valiliği ve Dargeçit Kaymakamlığı tarafından ekmek, içme suyu, çocuk bezi, mama ve gıda yardımı yapıldı.

Bu gece başlayan ve araçlarla vatandaşların evlerine teslim edilen yardımlar kapsamında, şimdiye kadar 3 bin ekmek, 300 paket çocuk bezi ve mama, 100 kuru gıda paketi, 500 adet 5 litrelik içme suyu ve temizlik malzemesi dağıtıldı.

Etiketler