Son Dakika

“Sokak” çağrısı yapıldı

Oy sayımlarının uzaması ve YSK’nın başvuruları değerlendirmeyi sürdürmesi muhalefettekilerin tepkisine yol açtı.
“Sokak” çağrısı yapıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ‘başkan adayı’ Ekrem İmamoğlu’na mazbata verilmemesinin piyasalarda güvensizlik oluşturduğu ifade edilirken; “Başkanlığı bırakın, döviz düşsün” denilerek, küresel sermaye merkezleri gibi konuşan CHP’liler kirli bağlantılarını gösterdi. Yüksek Seçim Kurulu’nun artık bir karar vermesi gerektiğine dikkat çekilerek, “İstanbul, tam 15 gündür mazbata bekliyor” denildi.

Oy sayımlarının uzaması ve YSK’nın başvuruları değerlendirmeyi sürdürmesi muhalefettekilerin tepkisine yol açtı. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç da Maltepe’de açıklama yaparak, Dolar ve Euro’daki yükselişi İmamoğlu’na mazbata verilmemesine bağladı. Özkoç, “Devlet kurumlarına güvenimiz kalmadı” dedi.

BAŞKANLIĞI KAOSTA ARADI

Devlet kurumlarını hedef göstererek, itibar katilliğine soyunan Engin Özkoç, “Seçim Kurulu ve diğer kurumlara karşı güvenimiz yok oluyor. YSK’daki hakimler ‘kanun dışı’ davranıyor. Maltepe’deki memurlar kendilerine gelen baskılara direnemeyerek, seçimin yavaşlatılmasına neden oluyorlar” diyerek provokatif açıklamalar yaptı.

CHP Grup Başkanvekili daha sonra sokak çağrısı yaparak gerçek niyetini de ortaya koydu. Kaos ve kriz çıkmasını isteyen Özkoç, “Hukuksuz devam eden süreci durduracak olan milletimizin bizatihi kendisidir” dedi. CHP’nin karışıklık beklentisini saklamayan Engin Özkoç, “Herkesten rica ediyorum; sesimi duyan var mı? Eğer sesimi duyan birileri varsa onlar da seslerini duyursunlar” diye konuştu.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.