Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Bakan Akar: Ateşkesin bittiğini söylemek için çok erken!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya'daki ateşkes hakkında ateşkesin henüz bittiğini söylemenin doğru olmadığını söyleyerek "Çabamız hem Libya'da hem İdlib'de siyasi bir çözümle, barışın, huzurun gelmesi, akan kanın durmasıdır." dedi.

Bakan Akar: Ateşkesin bittiğini söylemek için çok erken!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar “Çabamız hem Libya’da hem İdlib’de siyasi bir çözümle, barışın, huzurun gelmesi, akan kanın durmasıdır.” dedi.

LİBYA ATEŞKESİ

Akar, Libya’da ateşkes ihtimalinin kalmadığı yorumları üzerine “Ateşkesin bittiğini söylemek için çok erken, sahada bunun karşılığı yok.Ruslar çalışacaklarını söylediler, onların cevabını bekliyoruz. Libya Eğitim İşbirliği Timi görev yapıyor.” diyerek sözlerine devam etti.

Milli Savunma Bakanı Akar, Berlin’deki Libya Konferansı’ndan bir sonuç çıkabileceğini belirtti.

Ayrıca Libya’daki Türk Komutanlığı’nın adını açıklayarak  ‘Libya Eğitim İşbirliği Timi’ olacağını bildirdi.

Bakan Akar Libya’da meydana meydana gelen gelişmelerde esas olan “milletimizin hak ve güvenliği. Güvenliğin bekası için çalışıyoruz, ne gerekiyorsa yapılacaktır.” ifadelerini  kullandı.

İDLİB’DEKİ GÖZLEM NOKTALARI

Gözlem noktalarından çekilmeyeceğiz. Yeterli araç, mühimmat, personel var.

FETÖ İLE MÜCADELE

Akar, 15 Temmuz’dan bugüne 23 bin 324 TSK personeline işlem yapıldığını söyleyerek “Hiçbir hainin bu şanlı üniformayı giymesine izin vermeyiz.” dedi.

Kaynak : AA
Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri