Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bakanlık açıkladı: Kurban Bayramı’nda ek YHT seferleri düzenlenecek

Ulaştırma Bakanlığı, Kurban Bayramı dolayısıyla artan yolcu talebini karşılamak üzere Ankara-İstanbul-Ankara hattında ek YHT seferleri düzenleneceğini duyurdu. Buna göre, Ankara- İstanbul (Söğütlüçeşme) hattında 30 Temmuz 2020 ile 3 Ağustos 2020 tarihleri arasında ek YHT seferi gerçekleştirilecek.

Bakanlık açıkladı: Kurban Bayramı’nda ek YHT seferleri düzenlenecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre bayram boyunca yolcu talebini karşılamak amacıyla Ankara-İstanbul-Ankara hattında ek sefer düzenleneceğini duyurdu.

Konuya yönelik Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın açıklaması şöyle;

“Artan yolcu talebini karşılamak üzere Ankara-İstanbul-Ankara hattında ek YHT seferleri düzenlenecek. 30 Temmuz 2020 ile 3 Ağustos 2020 tarihleri arasında Ankara- İstanbul (Söğütlüçeşme) hattında ek YHT seferi gerçekleştirilecek. Ek YHT’ler Ankara’dan saat 09.00, İstanbul’dan saat 16.45’de hareket edecek. Trenlerde sosyal mesafenin korunması amacıyla yüzde 50 kapasite ile sefer yapmaya devam edecek olan ek YHT’lerle 3 binin üzerinde ilave kapasite sunulmuş olacak”

MARMARAY VE BAŞKENTRAY ÜCRETSİZ

“Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre Kurban Bayramı’nda kent içi yolcu taşımacılığı da ücretsiz olarak sağlanacak. Karar kapsamında, perşembe gününü cuma gününe bağlayan gece 31 Temmuz günü saat 00.00’dan başlayarak 3 Ağustos Pazartesi günü saat 24.00’a kadar TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü tarafından işletilen Marmaray ve Başkentray’da ücretsiz olacak.”