Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

Son dakika! Barış Pınarı Harekâtı için geri sayım | 5 bin komando sınırda

Türkiye'nin güvenli bölge planı doğrultusunda Fırat'ın doğusuna yönelik düzenleyeceği Barış Pınarı Harekâtı hazırlıkları kapsamında sınıra 5 bin kişilik komando takviyesi yapıldı.

Son dakika! Barış Pınarı Harekâtı için geri sayım | 5 bin komando sınırda

Sadece Türkiye değil, tüm dünya Fırat’ın doğusuna yönelik düzenleyeceğimiz olası harekata odaklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ismini Barış Pınarı Harekâtı olarak açıkladığı dev operasyona geri sayım sürerken sınır bölgesine askeri sevkiyatlar hız kazandı.

ZIRHLI BİRLİKLERLE TAKVİYE

Özellikle Akçakale ve Ceylanpınar odaklı büyük miktarda yığınak yapılıyor. Bölgeye komando tugaylarından beş bin kişilik birlik gönderildi. Bölgede Denizli, Tunceli, Sarıkamış, Sakarya, Siirt, Bolu ve Kayseri komando tugaylarından birliklerin olduğu, zırhlı birliklerden de bölgeye takviyeler yapıldığı dile getirildi.

SMO BİRLİKLERİ DE BÖLGEDE

Ayrıca Fırat’ın batısından taşınan Suriye Milli Ordusu’na (SMO) bağlı birlikler de sayıları yaklaşık 2-3 bin civarındaki askeriyle bölgeye intikal etti. Çalışmalar tamamlandıktan sonra icra aşamasına geçileceği belirtilen harekâtın topçu atışlarıyla başlaması bekleniyor.