Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizin çıkarlarını her alanda korumaya odaklandık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'deki toplu açılış töreninde önemli açıklamalarda bulunurken, Libya ve Doğu Akdeniz konusunda "Ülkemizin her alandaki hak ve çıkarlarını dünyanın her yerinde en ileri seviyede elde etmeye odaklandık" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizin çıkarlarını her alanda korumaya odaklandık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize’deki toplu açılış törenine katıldı. Erdoğan burada önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

“18 YILDIR GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ”

“Rize’ye elimiz boş gelmedik, toplam yatırım bedeli 525 milyon lira olan 33 kalem eser ve hizmetin toplu açılış törenini yapıyoruz. Son 18 yıldır gece-gündüz çalışıyoruz. 18 yılda Rize’ye 20 milyar liranın üzerinde yatırım yaptık.

“ÇAY ÇARŞISI PROJESİ”

Rize’nin dünya markası çayı ile turizmi bir araya getirecek ‘Çay Çarşısı Projesi’ ile şehrimizi yeni bir simgeye kavuşturacağız. Rize’de Çaykur tarafından 2002 yılında 378 ton alımı yapılmışken, 2019’da alınan çay miktarını 517 bin tona çıkardık.

“YAPTIKLARIMIZ SAY SAY BİTMİYOR”

Rize’de hemşehrilerimizin taşkınlardan korumak için 58 adet taşkın koruma tesisi inşa ettik. Halen 21 tesiste inşa çalışması sürüyor. Yaptıklarımız say say bitmiyor. Bunlar, AK Parti’nin 19 yıllık hizmet siyasetinin Rize’deki yansımalarıdır.

LİBYA VE DOĞU AKDENİZ MESAJI

Samimi olmayanlar, yüreğinde ülke-millet aşkı olmayanlar eninde sonunda gerçek yüzlerini göstereceklerdir. Biz kimin ne dediğine değil, milletimizin ne istediğine bakarak yolumuza devam edeceğiz. Gereksiz tartışmalarla enerjimizin bölünmesine izin vermeyeceğiz.

“BİR YERDE SORUN VARSA ONA ÇÖZÜM ARAMAK BOYNUMUZUN BORCU”

Biz şu an salgının olumsuz etkilerini en aza indirmeye odaklandık, ekonomimizi ayağa kaldırmaya odaklandık. Şu anda Doğu Akdeniz’de, Libya’da, Ege’de haklarımızı sonuna kadar korumaya odaklandık. Suriye’de Kuzey Irak’ta terör örgütlerinin önünü kesmeye odaklandık. Ülkemizin her alandaki hak ve çıkarlarını dünyanın her yerinde en ileri seviyede elde etmeye odaklandık. Türkiye’nin gerçek sorunları ve gündemi budur. Bunun dışındaki tartışmalar kiminin bilerek, kiminin bilmeyerek içine düştüğü birer tuzaktan ibarettir. Bir yerde sorun varsa ona çözüm aramak boynumuzun borcudur.

“KENDİ AJANDALARINI BİZİM ÜZERİMİZDEN GÖRMEYE ÇALIŞANLARA…”

Tartışmaları kendi mecrasından çıkarıp, ülkenin ve milletin kutlu yürüyüşünün önünde takoz haline getirmeye çalışanlara göz yumamayız. Kendi ajandalarını, zihin dünyalarındaki hesaplaşmaları bizim üzerimizden görmeye çalışanlara asla izin vermeyeceğiz.”