Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’nin ihtiyacı kavga değil eser siyasetidir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi açılış törenine katıldı. Erdoğan burada açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’nin ihtiyacı kavga değil eser siyasetidir

Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi törenle hizmete girdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da açılışta yer alırken burada önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“ÖRNEK ALINACAK BİR MODEL”

“Türkiye sahip olduğu sağlık alt yapısı ve genel sağlık sigortası sistemiyle salgın sürecinde dikkatleri üzerine toplamış bir ülkedir.

Salgın döneminde 2 ayı bulmadan hizmete sunduğumuz acil durum hastanelerinin örnek alınacak bir model olduğuna inanıyorum.”

“ÜLKEMİZİN YÜZ AKI OLACAKLARDIR”

Dünyada pek çok ülkenin geçici sahra ve prefabrik hastaneler kurarak çözmeye çalıştığı sorunu, biz çok daha kısa sürede kalıcı hastaneler inşa ederek aşmayı başardık.

(Acil durum hastaneleri) Bu sağlık kurumları ülkemizin yüz akı olacaklardır. Hamdolsun burada oluşturduğumuz ilave kapasiteye ihtiyaç kalmadan salgının yayılma hızını kırdık.

Sağlık turizminde çok ciddi bir sıçrama yapıyoruz.

“…DEVİRLERİ ARTIK KAPANIYOR”

Ülkemize ve milletimize özellikle hizmetle geçirdiğimiz her gün, her an bu yolda attığımız her adım, aldığımız her nefes için Rabb’imize hamd ettik. Türkiye’nin ihtiyacı kavga değil eser siyasetidir.

Tek numaraları ülkemizin ortak değerlerinin istismarı olanların devri artık kapanıyor

Koalisyonlu yılların Türkiye’yi nasıl dibe ittiğinin en çarpıcı ispatı son 18 yılda elde ettiğimiz kazanımlardır.

Demokraside ve ekonomide milletimize beklediği hizmetleri sunamayanların, vesayet oyunlarıyla iktidar devşirdiği dönemler geride kalmıştır.

“DEMOKRASİ VE KALKINMADAN BAŞKA BİR ALTERNATİF YOK”

Her kim Türkiye’de demokrasiyi, özgürlükleri, adaleti, güvenliği, dış politikayı, kültürü, sanatı daha ileri seviyeye götüreceğine milleti ikna ederse ülke ona teslim edilir. Türkiye’nin önünde özellikle demokrasiden ve kalkınmadan başka bir alternatif yoktur.

Her kim daha çok yatırım, üretim, istihdam, iş, aş, daha yüksek hayat standardı sağlayacağı konusunda halkın desteğini alırsa ülkeyi o yönetir.

Bunun dışındaki zorlamaların, iç ve dış ayak oyunlarının tamamı da milli irade duvarına çarpıp dağılmaya mahkumdur. Ülkemiz için ikinci çeyrek bir parça sıkıntılı görünse de sonrası aydınlıktır.”

“HIZLI TOPARLANMA VE HIZLI ATILIM”

Gelişmeler ve işaretler, salgın sonrası yeniden yapılanacak küresel ekonomide ülkemizin çok avantajlı bir konuma oturacağını gösteriyor.

Sanayiden tarıma, ticaretten turizme kadar her alanda önce hızlı bir toparlanma, ardından çok daha hızlı bir atılım içine gireceğiz.

KURDELE KESTİLER

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, bakanlar ve tesisin hizmete girmesinde emeği olan iş adamlarının katılımıyla kurdele kesme töreni düzünlendi ve hastane resmen hizmete girdi.

Bu bir son dakika haberi.
Ayrıntılar Güncellenecek…