Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ramazan Bayramı mesajı: Salgın süresince zorlu bir imtihandan geçiyoruz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, "Bu salgın süresince insanlık ailesi olarak zorlu bir imtihandan geçiyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ramazan Bayramı mesajı: Salgın süresince zorlu bir imtihandan geçiyoruz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı nedeniyle bir videolu mesaj yayınladı. Türkiye geneli mektup olarak dağıtılacak bayram mesajında Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs salgını nedeniyle zorlu bir süreçten geçildiğini söyleyerek “Yeniden yapılanacak dünyada Türkiye’nin refahını çok daha yükseğe taşıyacağız.” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bayram mesajında yer alan açıklamalar şöyle:

Değerli Milletim, değerli kardeşlerim, Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum. Gönül geçtiğimiz bayramlarda olduğu gibi sevdiklerimiz ile bir arada olmayı isterdi. Fakat tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen koronavirüs salgını nedeniyle bu bayramı hepimiz evimizde geçirmek zorundayız.

“ZOR BİR İMTİHANDAN GEÇİYORUZ”

Bu salgın sürecinde insanlık ailesi olarak zorlu bir imtihandan geçiyoruz. Allah’a şükür, devletimiz ve milletimiz bu mücadeleyi çok iyi veriyor. Ekonomiden, sosyal hayata birçok alan salgınla mücadele kapsamında alınan önlemlerden ciddi şekilde etkilendi. Mart ve nisan aylarımız sıkıntılı geçerken, mayıs ayında yavaş yavaş diğer ülkelerle birlikte normalleşmeye başladık.

“TEDBİRLERE DAHA DİKKATLİ OLALIM”

Maske, temizlik hassasiyetine dikkat edersek bu süreçten de alnımızın akıyla çıkacağımız muhakkaktır. Türkiye olarak biz, kendi ihtiyaçlarımızı karşılamanın yanında destekte bulunduk. Küresel yardımlaşmanın birçok kez dile getirilip, fiiliyata dönüştürülmediği bir dönemde biz insanlığımızı gösterdik.

“HİZMET GÖTÜRMENİN PEŞİNDE OLDUK”

Hiçbir vatandaşımızın zorluğa, yokluğa düşmemesi için tüm gücümüzü seferber ettik. Yaklaşık 10 milyon vatandaşımıza 12 milyar lirayı bulan karşılıksız kaynak aktardık. Hizmet götürmenin peşinde olduk. Yeniden yapılanacak dünyada Türkiye’nin refahını çok daha yükseğe taşıyacağız. Yanında olamadığımız sevdiklerimize iletişim araçları ile de olsa ulaşacağınıza inanıyorum. Rabbim’den bir sonraki bayrama esenlikle ulaştırmasını diliyorum. Kalın salıcakla.