Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Gıda ürünlerinde taklit-tağşiş yapanlara 3 yıla kadar hapis cezası!

Gıda ürünlerinde taklit-tağşiş yapanlara 3 yıla kadar hapis cezası verilecek. İşletmelere 5 bin lira ile 250 bin lira arasında ceza verilecek.

Gıda ürünlerinde taklit-tağşiş yapanlara 3 yıla kadar hapis cezası!

Gıda ürünlerinde taklit-tağşiş yapanlara 3 yıla kadar hapis cezası verilecek. Ayrıca işletmelere 5 bin lira ile 250 bin lira arasında ceza verilmekle birlikte 10 yıla kadar sektörden men edilecek.

“GÖNLÜM HAPİS CEZASINDAN YANA”

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, taklit ve tağşiş suçlarını işleyenlere yönelik yasal düzenlemeyi en kısa sürede Meclise getirme konusunda gayretlerinin sürdüğünü belirterek, “Benim gönlüm hapis cezasını ister. Bu hapis cezası veya ticaretten men olabilir.” demişti.

Öte yandan Tarım ve Orman Bakanlığı, taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen, aralarında et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, bitkisel yağ, bal, takviye edici gıdalar ve çikolataların yer aldığı 229 firmaya ait 386 parti ürünü kamuoyuna açıklamıştı.