Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Gri kategoride aranan terörist Semra Tunçer’in yakalanma anı ortaya çıktı

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde PKK'ya yönelik operasyonda 300 bin lira ödülle gri kategoride aranan Semra Tunçer sağ olarak ele geçirildiği görüntüler ortaya çıktı.

Gri kategoride aranan terörist Semra Tunçer’in yakalanma anı ortaya çıktı

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerince iç güvenlik operasyonları kapsamında Lice ilçesinde PKK/KCK’ya yönelik operasyon düzenlendi.

Teröristlerin Lice ilçesinden kara yoluyla kent merkezine geçeceği bilgisini alan güvenlik güçleri, plakası belirlenen kırmızı renkli otomobil ile arkasından gelen araç karadan ve İnsansız Hava Araçları (İHA) ile takibe aldı.

Kamera görüntülerinde Diyarbakır  il merkezine yaklaşan otomobili durduran ekipler, daha sonra araçtaki aranan teröristler listesinde 300 bin lira ödülle gri kategoride yer alan ve örgütün sözde “Amed” eyaletinden sorumlu “Nirvana” kod adlı Semra Tuncer ile ona yardım ve yataklık ettiği belirlenen 4 kişiyi gözaltına alışı yer alıyor. İşte o anlar:

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI AÇIKLAMIŞTI

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan son dakika açıklamasında, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonda gri kategoride aranan Semra Tunçer’in sağ olarak ele geçirildiği bildirildi.

KOD ADI “NİRVANA”

Bakanlık’tan yapılan açıklamaya göre, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerince iç güvenlik operasyonları kapsamında Lice ilçesinde PKK/KCK’ya yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda, aranan teröristler listesinde 300 bin lira ödülle gri kategoride yer alan ve örgütün sözde “Amed” eyaletinden sorumlu “Nirvana” kod adlı Semra Tuncer ile bu teröriste yardım ve yataklık ettiği belirlenen 4 kişi yakalandı.