Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Libya’daki ateşkese BAE engel oldu!

Gündemden düşmeyen Libya'daki ateşkes ile ilgili flaş bir açıkla yapıldı. Libya Devlet Yüksek Konseyi Başkanı, Libya'da ateşkese Birleşik Arap Emirlikleri'nin engel olduğunu bildirdi.

Libya’daki ateşkese BAE engel oldu!

Libya gündemi ile ilgili en çok merak edilen “Libya’da kalıcı ateşkesi kim engelliyor?” sorusunu Libya Devlet Yüksek Konseyi Başkanı’ndan yanıt geldi.  Halid el-Mişri, Libya’da ateşkese Birleşik Arap Emirlikleri’nin engel olduğunu açıkladı.

Libya’nın doğusundaki darbeci General Halife Hafter’e bağlı güçler, Türkiye ve Rusya’nın Libya’ya yönelik yerel saatle 12 Ocak 00.00’da Türkiye saati ile 01.00’da başlayan ortak ateşkes çağrısını kabul etmişti.

Ancak dün, Libya’da Hafter yanlısı Tobruk merkezli Temsilciler Meclisi Başkanı Akile Salih, “ateşkesin sona erdiğini, savaşın devam edeceğini” açıklamıştı.

Öte yandan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar,  Libya’da ateşkes ihtimalinin kalmadığı yorumları üzerine “Ateşkesin bittiğini söylemek için çok erken, sahada bunun karşılığı yok.Ruslar çalışacaklarını söylediler, onların cevabını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri