Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Son dakika! MASAK Başkanı Osman Dereli görevden alındı

Son dakika! MASAK Başkanı Osman Dereli görevden alındı

Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı MASAK’da Başkan değişiyor. Gelen son dakika bilgisine göre Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanı Osman Dereli, görevinden alındı.

Hayrettin Kurt sesleri

Dereli 2016 yılı Mart ayında MASAK Başkanlığı görevine atanmıştı. Dereli’nin yerine yine Hazine ve Maliye Bakanlığı teşkilatı bünyesinden bir atama yapılması beklenirken, Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürü Hayrettin Kurt’un ismi öne çıkıyor.

Osman Dereli kimdir?

1974 yılında Ankara’da doğan Osman Dereli, 1996 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 2006 – 2008 arasında ABD’de İllinois Üniversitesi muhasebe dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Maliye Bakanlığı’nda hesap uzman yardımcısı olarak 1997 yılında göreve başlayan Dereli, 2008-2012 arasında Gelir İdaresi Başkanlığı’nda grup başkanı olarak çalıştı. Mart 2016’da MASAK Başkanlığına getirilen Dereli ayrıca, 25 Eylül 2012’den bu yana Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri