Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Pakistan’da yerleşim bölgesine yolcu uçağı düştü: 107 ölü

Pakistan'da Lahor-Karaçi seferini yapan yolcu uçağı Karaçi Havalimanı yakınlarında bir yerleşim alanına düştü. Karaçi Belediye Başkanı uçakta bulunan 107 kişinin yaşamını yitirdiğini söyledi.

Pakistan’da yerleşim bölgesine yolcu uçağı düştü: 107 ölü

Pakistan’da Lahor-Karaçi seferini yapan bir yolcu uçağının Karaçi Havalimanı yakınlarında bir yerleşim alanına düştüğü bildirildi.

Pakistan Uluslararası Havayolları’na (PIA) ait uçakta 99 yolcu ve 8 mürettebat bulunuyordu.

PIA Sözcüsü Abdul Sattar, yaptığı açıklamada, Airbus A-320 model uçağın Lahor’dan havalandığını ve Karaçi Cinnah Uluslararası Havalimanı yakınlarında bir yerleşim alanına düştüğünü söyledi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada bölgedeki hastanelerde acil durum ilan edildiği ve kaza dışındaki vakalarda vatandaşların hastaneleri işgal etmemeleri istendi.

Pakistanlı yetkililer, inişten bir dakika önce uçakla iletişimin kesildiğini açıkladı. Kaza sonrası bölgede birçok evin hasar gördüğü belirtildi.

Kaza sonrası kurtarma ekipleri bölgeye ulaştı.

PAKİSTAN ORDUSU BÖLGEYE SEVKEDİLDİ

Pakistan Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı Hizmetler Arası Halkla İlişkiler’den (ISPR) yapılan açıklamada, Ordu Hızlı Tepki Gücü’nün kaza noktasına gönderildiği ve kurtarma çalışmalarına katılacağı belirtildi.

TÜRKİYE’NİN PAKİSTAN BÜYÜKELÇİSİ’NDEN AÇIKLAMA

Türkiye’nin Pakistan Büyükelçisi yaptığı açıklamada, “Vatandaşımızın olduğu bir isme rastlamadık” dedi.

KARAÇİ’DEKİ HASTANELERDE ACİL DURUM İLAN EDİLDİ 

Pakistan Sağlık ve Nüfus Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, kaza sonrası Karaçi kentindeki tüm hastanelerde acil durum ilan edildiği duyuruldu.

Karaçi Belediye Başkanı uçakta bulunan 107 kişinin yaşamını yitirdiğini söyledi.

TÜRKİYE’DEN PAKİSTAN’A TAZİYE MESAJI 

Türkiye, Pakistan hükümeti ve halkına, Karaçi’de havalimanı yakınlarındaki yerleşim bölgesinde düşen uçakta yaşamını yitirenler dolayısıyla başsağlığı dileğinde bulundu.

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Pakistan Uluslararası Havayollarına ait bir yolcu uçağının, Karaçi’de havalimanı yakınlarında bir yerleşim bölgesine düşmesi sonucunda çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesinin büyük üzüntüyle öğrenildiği belirtildi.