Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Süleyman Soylu’dan İdlib açıklaması: Sadece Türkiye’nin değil tüm dünyanın problemidir!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu son dakika İdlib açıklaması yaptı. Bakan Soylu açıklamasında İdlib'de yaşanan sorunun sadece Türkiye'nin değil tüm dünyanın ve insanlığın problemi olduğunu söyledi.

Süleyman Soylu’dan İdlib açıklaması: Sadece Türkiye’nin değil tüm dünyanın problemidir!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İdib İnsani Yardım Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. Soylu, İdlib meselesine değindiği açıklamasında koronovirüs nedeniyle gündemden düşse de insanlık dramının yaşandığına ve bu meselenin sadece Türkiye’nin değil tüm insanlığın meselesi olduğuna dikkat çekti.

Bakan Soylu’nun açıklamalarında öne çıkanlar şu şekilde:

“İDLİB’DEKİ KRİZE SIRT DÖNEMEYİZ”

Koronavirüs günlerinde balkonlarda birbirine müzik yaparak, alkış tutarak bir sevgi dünyasında yaşadığımızı iddia eden dünya, İdlib’de yaşananlara sırt dönmemelidir. Bir kere herkes şunu iyi anlamalıdır ki buradaki problem sadece Türkiye’nin ve burada zorluklarla karşı karşıya kalmış insanların problemi değildir, tüm dünyanın ve insanlığın problemidir.

İdlib meselesi her ne kadar virüs yüzünden kısmen gündemden düşmüş olsa dahi, ne yazık ki buradaki şartlar kendi kendine iyileşmiş veya bu mesele çözülmüş değildir. Hem bizim yanı başımızda hem dünyanın gözü önünde ciddi bir insanlık dramı yaşanmaktadır.

“GÖÇMENLERDE VİRÜS TEHLİKESİ YAŞANMADI”

(Koronavirüsle mücadele) Türkiye, sağlık sisteminden kamu yönetimine kadar dünyada bu süreci en başarılı yöneten ülke olmuştur.

Türkiye, göç dalgasının içerisinde koronavirüs sürecini başarıyla yönetmiştir. Aldığımız önlemler sayesinde Suriyeli göçmenlerle ilgili virüs anlamında vaka ve bulaşma noktasında herhangi bir tehlike yaşanmamıştır. Kamplarımızda, geri gönderme merkezlerinde, göçmen vatandaşlarımızda herhangi bir tehlike yaşanmamıştır.