Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Süleyman Soylu: Cezaevinden firar etmiş, bir cani ile karşı karşıyayız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ceren Özdemir cinayeti hakkında açıklamalarda bulundu. Soylu, katil hakkında "Cezaevinden firar etmiş, bir cani ile karşı karşıyayız." dedi

Süleyman Soylu: Cezaevinden firar etmiş, bir cani ile karşı karşıyayız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ceren Özdemir cinayeti hakkında açıklamada bulundu. Soylu; “Yapılan tespitlerde daha önce bir tanışıklıkları olmadığı aşikar. Söyledikleri ne kadar doğru soruşturmada ortaya çıkacak.” dedi.

Bakan Soylu’nun açıklamalarından satır başları:

“Soruşturma devam ediyor. Söyledikleri ne kadar doğru soruşturmada ortaya çıkacak. Şu ana kadar yapılan tespitlerde tanışıklıkları söz konusu değil.

Kanun kaçağı olduğu konusundaki duyurular ifade ediliyor. Her firarinin cinayet işleyebileceğine yönelik bilgimiz söz konusu değil. Elinde bıçak olup hiç tanımadığı insanı katledebilecek bir caniyle karşı karşıyayız. Açık cezaevinden firar etmiş ve bunu cinayete döndürmüş bir caniyle karşı karşıyayız.

Bizim görevimiz bu tip firari olaylar sonrası yerine iade edebilmek. Bulduğumuz oluyor, bulamadığımız oluyor. Teknik takip yapmak zorundasınız. Kaçmak isteyen, firari olduğunu bilip yakalanmak istemeyenlerle ilgili çaba sarf ediyoruz. Türkiye’nin güvenlik endişesiyle karşı karşıya kaldığını göstermez. İki günlük firarinin bulunamamasındaki sorumluluk nedir, değerlendiriyoruz.”

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri