Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

TFF Başkanı Özdemir: Ligin 12 Haziran’da başlaması için 18 kulüp mutabık

TFF Başkanı Özdemir: "Süper Lig'in 12 Haziran'da başlaması için 18 kulüp mutabakata varmış durumda."

TFF Başkanı Özdemir: Ligin 12 Haziran'da başlaması için 18 kulüp mutabık

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF ) Başkanı Başkanı Nihat Özdemir Süper Lig’in başlanması ile ilgili karar aldıklarını açıkladı. Özdemir, 18 takımın desteğiyle birlikte 12 Haziran’da ligin başlaması konusunda anlaşmaya vardıklarını duyurdu.

Küme düşmenin kaldırılmasının talep edildiğini de belirten Özdemir, “Liglerin 12 Haziran’da başlaması için tüm kulüplerle anlaştık. Ayrıca 7 kulüp önümüzdeki sezon 21 takımla oynanması yönünde talepte bulundu. Bu sezon düşme olmaması için bize başvuruldu. Bunu değerlendireceğiz…” dedi.

“FİNANSAL DURUM” VURGUSU

TFF Başkanı Nihat Özdemir ayrıca “Kulüplerimiz finansal olarak zor durumdalar. Yapacağımız bir sürü seri toplantı neticesinde, kulüpleri finansal yönden nasıl rahatlatacağımızı planlayacağız ve bunları sizlerle de paylaşacağız. Koronavirüsle mücadelede başarılıyız, inşallah futbolda da sorun yaşamayacağız” diye konuştu.

SEPİL: 28 KESİN MAYIS’TA AÇIKLANACAK

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Mehmet Sepil “Başkan Özdemir’e sorduk ve son olarak kesin tarihin 28 Mayıs’ta da verileceğini söyledi. TFF, 5 oyuncu değişikliği kararı için çalışma yapıldığının bilgisini verdi.” açıklamasını yaptı.

Bu bir son dakika haberi.
Ayrıntılar Güncellenecek…