Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Türkiye genelinde tüm pandemi kurulları bugün toplanıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile tüm valiliklerde bugün saat 09:00’da önce il idare kurulları ardından pandemi kurulları toplanacak.

Türkiye genelinde tüm pandemi kurulları bugün toplanıyor

İçişleri Bakanlığınca, bugün saat 09.00’da tüm valiliklerde önce il idare kuralları ardından pandemi kurullarının toplanacağı bildirildi.

Ülke genelinde koronavirüs salgınının yayılmasının önlenmesinin amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile bugün saat 09:00 itibariyle tüm illerde: önceil idare kurulları toplanacak. İl idare kurulları, koronavirüs salgını kapsamında alınan tedbirlerin en etkili şekilde uygulanması, bugüne kadar alınan tedbirlere vatandaşların en üst seviyede riayet etmeleri ve vatandaşların zorunlu haller dışında evlerinden çıkmamalarının sağlanmasına yönelik konular görüşülecek.

KARARLAR VAKİT KAYBETMEDEN UYGULANACAK!

İl idare kurullarının hemen akabinde ise il pandemi kurulu toplanacak. Başta 30 büyükşehir olmak üzere sosyal izalasyon ile iller bazında sosyal mesafeyi en üst seviyeye taşıyacak her türlü ilave tedbir karara bağlanarak valilerce vakit kaybetmeksizin uygulanmaya alınacak.

Valilerce, illerin özel durumları gözününde bulundurularak il pandemi kurulu tarafından alınacak ilave tedbirler gerekli koordinasyonun sağlanması için başta İçişleri Bakanlığı olmak üzere ilgili bakanlıklar ile kamu kurum ve kuruluşları ile ivedilikle paylaşılacak.

Bakanlıktan yapılan açıklamada söz konusu toplantıların ilerleyen günlerde tekrarlanacağı vurgulandı.