Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Uludağ’da kaybolan dağcılardan ilk izler!

Uludağ'da 1 hafta önce kaybolan iki dağcıyı arama çalışmalarında Jandarma ve AFAD ekipleri gece yarısı dere yatağında kayıp şahıslardan Efe Sarp'ın kırmızı renkli montunu ve beresini buldu.

Uludağ’da kaybolan dağcılardan ilk izler!

Bursa’da 1 Aralık’ta Uludağ’a çıkan ve o tarihten bu yana kendilerinden haber alınamayan Mert Alparslan (31) ve Efe Sarp’ı (37) arama çalışmalarında ilk ize ulaşıldı.

EKİPLER O BÖLGEYE YOĞUNLAŞTI

Jandarma arama kurtarma ve AFAD ekipleri gece yarısı yaptığı aramalar sırasında dere yatağında kırmızı renkte bir mont buldu. Dağcıların son görüntülerini inceleyen ekipler, montun Efe Sarp’ın Uludağ’a geldiği gün giydiği kırmızı mont olduğunu tespit etti. Aynı yerde yine  Sarp’a ait oldukları belirlenen bir de bere bulundu.

Arama çalışmalarında ilk defa 2 dağcıdan iz bulunması üzerine arama kurtarma ekipleri yönünü dere yatağının olduğu bölgeye çevirdi. Sabahın erken saatlerinde ekipler dere yatağı bölgesinde çalışmalarını yoğunlaştırdı.

SİS BASTIRINCA KAYBOLDULAR

1 Aralık’ta İstanbul’dan Bursa’ya gelen ve araçlarını Uludağ Jandarma Karakolu’nun yanına park ettikten sonra zirve istikametine yürümeye başlayan Alparslan ve Sarp , bir süre sonra sisin bastırması nedeniyle kaybolmuş, ihbar üzerine arama çalışması başlatılmıştı.