Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal medya fenomeni Pucca’ya ‘zehire özendirme’den hapis cezası

Sosyal medya fenomeni Pucca’ya ‘zehire özendirme’den hapis cezası

Sosyal medyada “Pucca” takma isimiyle tanınan ve milyonlarca takipçisi olan Pınar Karagöz ile “Buryy” lakaplı şarkıcı Burak Aydoğduoğlu’nun “zehir kullanımına özendirme” suçundan yargılandıkları dava karara bağlandı.  Şimdi sosyal medya fenomeninin bütün takipçileri merak ediyor: Pucca hapiste mi? İşte detaylar…

Pucca hapiste mi?

Anadolu 52. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada her iki sanık da beraatlerini talep ederken davayı karara bağlayan mahkeme, “Pucca” takma ismini kullanan Pınar Karagöz’ün suçu işlediğinin sabit olduğunu belirterek, suça konu yayının ulaştığı kişi sayısını da göze alarak sanığı 7 yıl hapis cezasına çarptırdı.
Sanığa verilen cezanın geleceği üzerindeki olumsuz etkilerini dikkate alan mahkeme, sanık Karagöz’ün 5 yıl 10 ay hapis ve 3 bin 333 gün karşılığı 66 bin 660 lira adli para cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi.

Sanık Karagöz’ün 66 bin 660 lira adli para cezasını 24 eşit taksitte ödemesini kararlaştıran mahkeme, verilen cezaların ertelenmesine ve hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına yer olmadığına hükmetti.

“Ben şimdi ne yapacağım”

Öte yandan cezanın açıklanmasının ardından Pucca, Instagram’da paylaştığı hikayelerde yedi sene hapis cezası aldığını söyleyerek ‘Ben şimdi ne yapacağım?’ diyerek isyan etti. Ünlü fenomen , paylaşımında şu ifadeleri kaydetti: “Günaydın arkadaşlar. Az önce 7 sene hapis cezası aldığımı öğrendim. Escobar’la ilgili attığım tweet yüzünden. Escobar bu kadar ceza almadı. 7 sene ne demek ya? Attığım bir tweet yüzünden. Ben size ne yaptım? Ben ne yapacağım?”

Işık, mahkemedeki ifadesinde “Yüzlerce fakir uyuşturucudan eve ekmek götürüyor derken Narcos dizisinden bahsettim. Escobar’ın ölümüne atıf ve mübalağaydı. Uyuşturucu kullanma hakkın olsaydı hangisini seçerdin paylaşımım ise anlamsız ve moda olduğu için bir paylaşımımdır” demişti.

 

Burry’nin davasına ret

Mahkeme, sanık Burak Aydoğduoğlu hakkında ise İzmir 10. Asliye Ceza Mahkemesi’nde aynı eylem nedeniyle yargılama yapıldığı gerekçesiyle, sonradan açılan bu davanın reddine karar verdi.