Son Dakika

Söylediğim araçlar yok, yerine karton koyacağım 

Seçim sürecinde İBB’de gereğinden fazla sayıda araç olduğunu öne süren ve “Koltuğa oturur oturmaz hepsini Yenikapı’da sergileyeceğim” diyen İmamoğlu, 40 günlük başkanlığı boyunca bu iddiayı kanıtlayamamasını “Araştırıyoruz. Bulamazsak yerlerine karton koyacağız” şeklinde savundu.
Söylediğim araçlar yok, yerine karton koyacağım 

Yürüttüğü kampanyada sık sık ‘israf’ vurgusu yapan ve İBB’de şahısların kullanımına sunulmuş çok sayıda araç olduğunu iddia eden Ekrem İmamoğlu, söz konusu çıkışını ispatlaması yönündeki çağrıları, akıllara durgunluk veren ifadelerle cevapladı. Gazetecilerin karşısına çıkan İmamoğlu, kendisine yöneltilen “Makam araçları Yenikapı’da ne zaman sergilenecek? İsrafın fotoğrafı ne zaman çekilecek? Gecikmenin nedeni nedir?” sorusuna şöyle cevap verdi:

“İstemem tabii uzamasını. Çünkü ben de çok istiyorum. Bu bir gerçeklik yani. Ama kolay olmuyor. Farklı listeler farklı çalışmalarda elde ettiğimiz bilgilere göre çok araç sağda solda ilgisi olmayan kurumlarda, kişilerde kullanıldığı konusunda tespitlerimiz var. Zaten bu israfı görüyorduk. Onun için israf tasarruf dedik. En yakın zamanda sergileyeceğiz. Ama sergilemek için o araçları bulabilecek miyiz emin değilim. Yani şöyle ki geri verilmiş olma ihtimali yüksek bir kısım araçların bu dönem içinde. Ama bunların tespiti mümkün. Şu an arkadaşlarım yoğun olarak ona çalışıyorlar. Olmadı yerlerine kartondan maketlerini koyar yine gösteririz vatandaşa.”

Oysa İmamoğlu, katıldığı bir TV programında mazbatası iptal edilmeden hemen bir gün önce tüm araçları Yenikapı’da toplamak için hazırlıkların tamamlandığını belirterek “Vakit yetmedi, ne yapacaktım biliyor musunuz? Sadece özel kalem müdürlüğündeki araçları alıp Yenikapı’da gösterecektim. Bir il genel sekreterinin üç arabası olur mu? Ya ben 6 yıldır kendi aracımı kullanıyorum. Yeniden seçilirsem yine kendi aracımı kullanmaya devam edeceğim. Bazı şeyler şeytanın aklına gelmez” demişti. Göreve geldiğinden günümüze dek, iddialarını ispatlayamayan İmamoğlu’nun konuyla ilgili nasıl bir adım atacağı merak konusu.

Şaka gibi tatil cevabı

CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçimden hemen sonra tatile çıkmasına yönelik eleştirilere ilginç bir cevap verdi ve “Bana tatil çok yakışıyor” dedi.

İmamoğlu, “İstanbul’un kaybedecek bir tek saniyesi bile yok, diyerek ardından tatile gitmeniz eleştiriliyor. Bu konudaki görüşünüz nedir?” sorusuna da “Bana tatil çok yakışıyor” diye cevap verdi.

Yorumlar

akın her kurumda aynısı devletten benzin sitelerin önünde resmi plakalı veya kıralık araçlar la dolu kimden bunun yakıtı reisi uyutuyorlar birileri ama sonu hayrola

Reco Lagalugayisevenbosadameko

Tkyrkyyldz ....Marifeti alfabe cambazlığı olan Bomboş bırını hangi nefesle şişirdinizde İstanbul’a. Başkan ettiniz. İstanbullular ...!!!! Nefesiniz kokmasın emi ...😁

yes ba aynen kanka

Murathan İt ürür kervan yürür Başkanım bunların halen bükemedikleri bilegi öpmek zorlarına gidiyor E nede olsa 17 yıldır neyi öptükleri malum lan sigaraya yine 3 lira zam yaptılar bilal oglanınıza para yetişmiyor 😂

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.