Son Dakika

Sözcü'nün 'uçak' yalanı da elinde patladı!

Katar Emirliği’ne ait Boeing 747-8 tipi özel uçak, Katar Şeyhi Temim bin Hamed al Sani’nin hediyesi olarak Cumhurbaşkanlığı uçak filosuna katıldı. Ancak her türlü iftira, yalan ve temelsiz suçlamaya alet olan Sözcü Gazetesi, yine Başkan Erdoğan’ı hedef aldı.

Sözcü'nün 'uçak' yalanı da elinde patladı!

Katar Emirliği’ne ait Boeing 747-8 tipi özel uçak, Katar Şeyhi Temim bin Hamed al Sani’nin hediyesi olarak Cumhurbaşkanlığı uçak filosuna katıldı. Ancak her türlü iftira, yalan ve temelsiz suçlamaya alet olan Sözcü Gazetesi, yine Başkan Erdoğan’ı hedef aldı. Katar Şeyhi Temim bin Hamed Al Sani’nin Başkan Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgisi Türkiye’ye olan güveni ile hediye ettiği uçağı, “400 milyon Dolar’lık yeni uçak alındı. Millete kemer sıkın diyorlar, kendileri harcıyor” diye haberleştirdi. Türkiye’nin ekonomik kriz içinde olduğu, devleti yönetenlerin ise yeni VIP uçak alarak ‘süper lüks’ yaşadığı gösterildi.

SÖZCÜ’NÜN ÇARPITMASI

‘Very VIP’ yani çok özel donanımlı, VQ-BSK tescilli uçak, önceki gün İstanbul’da Sabiha Gökçen Havalimanı’na inmişti. Sözcü Gazetesi bunun üzerine hemen karalama faaliyetlerine başlayarak, hükümet yetkililerini sorumsuzca harcama yaptığı iddiasıyla, ‘hedef’ haline dönüştürerek, toplumun gözünden düşürmek istedi. Ancak özel jet standartlarında Boeing tarafından imal edilen uçağın, Katar Emirliği’nin hediyesi olduğu ortaya çıktı. 76 yolcu kapasiteli uçağın 2 özel salonu, ilave toplantı odaları, hastanesi var. 2012 yılında üretilen 7 yatak odası bulunan uçakta, asansör düzeneği de bulunuyor.

YALAN OLDUĞUNU BİLE BİLE MANŞETTEN VERDİLER

CHP’li Gamze Taşçıer tarafından algı oluşturmak amacıyla ortaya atılan “uçak”yalanının gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Gazeteler basılmadan önce Katar’a ait uçağın parayla satın alınmadığı ve Katar Emiri Şeyhi Temim bin Hamed al Sani tarafından Başkan Erdoğan’a hediye edildiği gerçeği ortaya çıkarken; Sözcü bu iddianın yalan olduğunu bilerek bugünkü manşetine taşıdı. Sözcü'yü okuyan kitle ise bu yalana balıklama atlayarak bir kez daha yapılan bu algı operasyonuna yenik düştü.

 

Yorumlar

Vatandaş Sözde medya, aslında tetikçi olan sözcü gazetesi , satın alındığına dair belge açıklasın...

Abdullah deveci Ne hediyesi asgari ücretliye emekliye kemer sıktırıpta kendileri saltanat içinde yüzüyorlar allahtan devamı ekonomi enflasyon kendilerine iyi birde emekliye asgari ücretliye sorsunlar

KEREM AYDIN Haber başlığı bu kadar seviyesizce olamaz.Medyanın ayaklara düştüğünün resmisiniz.

Fatih Sözcü ve gurubu medeni batı paranoyası yaşıyor ! Sağlıklı insanlar dikkat ! Zihinsel bulaşıcıdır.

Çığır açtılar resmen Artık adamların kabul ettiğini bile reddeden bir yandaş medya oluştu. Ayrıca hibe ise devlet hibe belgelerini açıklasın olsun bitsin hemen.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.