Son Dakika

Stoltenberg'den Zeytin Dalı açıklaması

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Türkiye'nin Afrin'de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, "Türkiye'nin şeffaflıkla hareket etmesini memnuniyetle karşılıyorum." dedi.

Stoltenberg'den Zeytin Dalı açıklaması

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: "Zeytin Dalı Harekatı'nda Türkiye'nin şeffaflıkla hareket etmesini memnuniyetle karşılıyorum."

Stoltenberg, göreve geldiğinden bu yana Ankara'ya 7. ziyaretini gerçekleştirdiğini belirtti. "Türkiye ittifakta kilit rol oynayan bir müttefik." diyen Stoltenberg, "Türkiye ortak güvenlik çalışmalarımıza katkıda bulunuyor. Türkiye, DAEŞ'e karşı mücadelede büyük katkıda bulunuyor." şeklinde devam etti.

Stoltenberg şöyle devam etti:

"Türkiye NATO için çok şey yapıyor. NATO Türkiye'nin yanındadır. Türkiye 3,5 milyondan fazla mülteciye ev sahipliği yapıyor. Buradaki batara konuşlandırmamızı genişlettik. Bugün Temmuz ayındaki zirve hakkında konuştuk.

Sayın Çavuşoğlu, Afrin harekatı konusunda beni bilgilendirdi. Duma'ya yapılan kimyasal saldırı operasyonunu da konuştuk. NATO üyesi ülkeleri harekat konusunda bilgilendirdik" 

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.