Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Suikaste uğrayan AK Parti’li aday adayı vefat etti

Suikaste uğrayan AK Parti’li aday adayı vefat etti

Van’ın Edremit ilçesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan 31 Mart Yerel Seçimleri’nde AK Parti’den aday adayı olan Abdulcelil Tuci, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

TOPRAĞA VERİLDİ

Eminpaşa Mahallesi’nde 3 Mayıs’ta evinin yakınlarında henüz kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerin silahlı saldırısı sonucu ağır yaralanan Tuci, tedavi gördüğü Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Tuci’nin cenazesi, Hacı Mehmet Yurt Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından Selimbey Mahallesi mezarlığında toprağa verildi.

“TERÖR SALDIRISI OLABİLİR”

AK Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Abdulcelil Tuci kardeşimize haince bir saldırı gerçekleştirildi. Çocuğunu okula göndermek için evinden aşağı indiğinde suikast sonucu ensesinden vuruluyor. Kaldırıldığı hastanede 3 gün boyunca hayat mücadelesi verdi ve maalesef hayatını kaybetti. Yapılan bu saldırıyı nefretle kınıyoruz. Terör örgütü bağlantısı olabilir. Bir infaz olduğu için büyük ihtimal de saldırının terör örgütü bağlantılı olduğunu düşünüyoruz. Buradan da tüm terör örgütlerini lanetliyoruz. Bu alçakça bir saldırıdır.” ifadelerini kullandı.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri