Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Şule Çet’in ölümü davasında çarpıcı rapor: Halıda kan yok

Ankara'da üniversite öğrencisi Şule Çet'in 20'nci kattan düşerek ölmesiyle ilgili, olay yerindeki halıfleks üzerindeki lekelerin kan izi olmadığı belirlendi.

Şule Çet'in ölümü davasında çarpıcı rapor: Halıda kan yok

Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet’in (23) geçen yıl 29 Mayıs’ta sabaha karşı başkent Ankarada’ki bir plazanın 20’nci katından atıldığı iddiasıyla Çağatay Aksu ve Berk Akand’ın tutuklu yargılandıkları dava görülmeye devam etti.

BİR ÖNCEKİ CELSEDE RAPOR SUNULMUŞTU

Son celsede, Çet ailesinin avukatı Umur Yıldırım, olay sonrası plaza katında savcılık ve polis tarafından yeterince inceleme yapılmadığını ve delillerin toplanmadığını ileri sürmüştü. Yıldırım, bu nedenle plazadaki ofiste yapılan keşif sonrasında Erciyes Üniversitesi Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Çağlar Özdemir tarafından yapılan incelemeye ilişkin hazırlanan raporu mahkemeye sunmuştu. Raporda, birtakım değişik dalga boyunda ışık veren cihazlarla yapılan incelemede, halıfleks üzerinde kan, tükürük ya da sperm gibi birtakım biyolojik izlerin bulunduğu ileri sürülmüş, bu izlerin olay günü plaza katında çekilen fotoğraflarla yapılan karşılaştırma sonucu tespit edildiği de iddia edilmişti.

25 AYRI ÖRNEK ALINDI

Mahkeme de iddia edilen izlerin olup olmadığının tespiti için plaza katında inceleme yapılması kararı aldı. 17 Temmuz’da da naip hakim gözetiminde, raporu hazırlayan Prof. Dr. Çağlar Özdemir, mahkemenin belirlediği bilirkişiler ve taraf avukatlarının katılımıyla plaza katında inceleme yapıldı. Yapılan inceleme sonrası aralarında dairede bulunan halıfleks üzerindeki lekeler de dahil olmak üzere 25 ayrı yerde tespit edilen biyolojik leke örnekleri alındı.

“KAN İZİ YOK”

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Kriminal Polis Laboratuvarı Biyolojik İnceleme Şube Müdürlüğü’ne gönderilen lekelerin incelemesi tamamlanarak, sonuçlar davanın görüldüğü Ankara 31’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. Raporda, söz konusu halıfleks üzerindeki lekelerin ‘kan’ ve ‘meni’ olmadığına dikkat çekilerek, “1 ve 2 numaralı bulgular üzerinde kan örneği bulunamamıştır. 1 numaralı bulgunun ‘A’ ve ‘D’ ile işaretlenen bölgeleri ve 2 numaralı bulgunun ‘E’, ‘F’ ve ‘G’ ile işaretlenen bölgeleri üzerinde bulunan vücut sıvısı örneklerinde ‘meni’ bulunamamıştır” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak : AA