Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Süleyman Soylu’dan HDP’li vekile sert tepki: Ne yani PKK’ya mı bırakacaktık oraları?

Meclis Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmelerinde HDP Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz'ın hendek operasyonlarına tepki göstermesi üzerine İçişleri Bakanı Soylu “Ne yani PKK'ya mı bırakacaktık oraları?” diyerek sert tepki gösterdi.

Süleyman Soylu’dan HDP’li vekile sert tepki: Ne yani PKK’ya mı bırakacaktık oraları?

İçişleri, Sağlık ve Çevre bakanlıklarının ele alındığı Meclis Genel Kurulu’ndaki bütçe görüşmelerinde HDP Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz, hendek operasyonlarına tepki göstererek çok sayıda sivilin bu operasyonlarda katledildiğini iddia etti. AK Partili Milletvekillerin tepki gösterdiği Kaçmaz, yerine otururken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile sözlü tartışmaya girdi.

“NE YANİ PKK’YA MI BIRAKACAKTIK?”

İçişleri Bakanı Soylu’nun “Ne yani PKK’ya mı bırakacaktık oraları? Terbiyesizlik yapıyorsun” tepkisine Kaçmaz’ın “Senden korkmuyoruz” karşılığını vermesi üzerine ikili arasında el kol hareketleriyle atışma sürdü. Bunun üzerine AK Partili ve HDP’li vekiller ayağa kalkıp salonda bağrışmalar başlayınca TBMM Başkanvekili Sadi Bilgiç birleşime 10 dakika ara verdi.

Arada CHP’li vekiller AK Partili ve HDP’liler arasında set oluşturarak kavganın büyümesini önledi.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri