Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sultanahmet’te patlama!

Sultanahmet'te patlama!

DİRİLİŞ POSTASI/ HABER MERKEZİ

Emniyet ve olay yerine ulaşan sağlık ekiplerinden alınan bilgilerde yaralı sayısı henüz tam olarak belirlenmedi. Olay yerinde çok sayıda ambülâns ve itfaiye ekibinin ulaştığı ve ilk müdahalelerin yapıldığı belirtildi.

CANLI BOMBA OLDUĞU KESİNLEŞTİ

İstanbul Sultanahmet’te meydana gelen patlamanın polis ekibine yönelik bir saldırı olduğu ve canlı bombanın patlatıldığı öğrenildi.

10 ÖLÜ 15 YARALI

İlk belirlemelere göre saldırıda 10 kişinin hayatını kaybettiği 15 kişinin ise ağır yaralandığı gelen bilgiler arasında. Saldrının Alman Turist kafilesine yönelik olduğu ve yaralı ve ölülerin daha çok Alman turitler olduğu belirtildi.

SALDIRININ HEDEFİ

Saldırganın asıl hedefinin polis mi olduğu, devriye görevi yapan polisleri görünce panikle kendi mi patlattığının araştırıldığı belirtildi.

Teröröristin Alman turist kafilesinin arasına girip  kendini patlattığı belirtildi.

Olay yerinde ters dönmüş bir polis aracının patlamayla ilgisinin olmadığı olay yerine yetişmeye çalışan ekip otosunun kaza yaptığı belirtildi.

Sultanahmet Meydanında saat 10:15’te meydana gelen patlamanın Alman Çeşmesine yakın bir noktada gerçekleştiği ve tramvay dahil olmak üzere ulaşımın durdurulduğu öğrenildi.

ÜSTLENEN OLMADI

Saat 10:15 te meydana gelen patlamayı 11:30 itibariyle üstlenen bir örgüt olmadı.  Haber merkezimizin DAEŞ ve PKK terör örgütlerine yakın haber kaynaklarında yaptığı taramada herhangi bir üstlenme bilgisine rastlanmadı. 

YARALILAR HASTANELERE ULAŞMAYA BAŞLADI

Patlamada yaralanan 8’i Turist biri Türk vatandaşı 9 yaralı Çapa ve Carrahpaşa hastanelerinde tedavi altına alındığı ve 2 Alman turistin ağır yaralı olduğu öğrenildi.

Etiketler