Son Dakika

Sultangazi Belediyesi’nden 25 yeni memur alımı

İstanbul Sultangazi Belediyesi’nin yaptığı duyuruya göre, belediye bünyesine KPSS puanı yeterli olma şartıyla 25 yeni memur alımı yapılacak.

Sultangazi Belediyesi’nden 25 yeni memur alımı

İstanbul Sultangazi Belediyesi’nin yaptığı duyuruya göre, belediye bünyesine KPSS puanı yeterli olma şartıyla 25 yeni memur alımı yapılacak.

“Sultangazi Belediyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği ve Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır.” ifadelerinin yer aldığı açıklamada belediyeye ilk kez atanmak üzere alınacak adaylarda aranan özellikler de açıklandı.

Bilgisayar İşletmeni kadrosu için alınacak 4 kişi için, KPSSP3'den en az 60 puan alma şartı aranıyor. Veri hazırlama ve kontrol işletmeni kadrosu için de 4 kişi alınırken adayların yine en az KPSS3'den 60 puan almış olmaları isteniyor. “Memur” kadrosu için toplam 7 kişi alınırken adayların KPSSP94'ten en az 55 alması gerekiyor.

ZABITA ALIMI

Zabıta memurluğu alımlarında 2 farklı kadronun detayları da açıklandı.

İlk zabıta kadrosu için 4 kişilik alım yapılacak. Adayların, Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi, İktisat veya İşletme programlarından herhangi birinden mezun olma şartının yanında KPSSP3'den 60 puan almaları yetiyor.

Diğer zabıta memuru alımı için ise lise veya dengi okullardan mezun olma şartı aranıyor. Adayların KPSS94'den 55 puan alması gerekiyor.

Detaylı bilgiler belediyenin resmi internet sitesinde yer alıyor.

https://www.sultangazi.bel.tr/ups/files/dosyalar/memur-alim-ilaniMTViO.pdf

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.