Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sur’da sokağa çıkma yasağı sonrası tarihi Ulu Cami’de ilk cuma namazı

Sur'da sokağa çıkma yasağı sonrası tarihi Ulu Cami'de ilk cuma namazı

Diyarbakır‘ın Sur ilçesinde, teröristlerin faaliyetlerine son verilmesi, kamu düzeninin sağlanması, vatandaşların can ve mal güvenliğinin temin edilmesi amacıyla güvenlik güçlerince başlatılan operasyonlar kapsamlı şekilde sürüyor.

Binlerce kişi, sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı Gazi Caddesi’nde bulunan Ulu Cami‘de cuma namazını kıldı. Yoğun kar yağışına rağmen kentin farklı mahallelerinden gelen vatandaşlar, terör olaylarının sona ermesi için dua etti.

Vatandaşlardan teröre tepki

Namaz sonrası cami bahçesinde toplanıp slogan atan grup, ibadethanelere yönelik terör saldırılarına tepki gösterdi.

Ulu Cami’de cuma namazını kılan ilçe sakinlerinden Ali Göçtürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu tarihi yapıda günler sonra ibadet etmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Burada cuma namazı kılmanın ayrı bir hissi ve güzelliği var. Bu tattan mahrum kalmak istemiyoruz. Bu iş nasıl çözülecekse bir an önce çözülsün” dedi.

Mustafa Yılmaz da uzun süre tarihi Ulu Cami’de ibadet edememekten üzüntü duyduklarını dile getirerek, “Böyle olmaması gerekiyor. Camiye gelmek bizim için bir şereftir” diye konuştu.

Etiketler