Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sur’daki esnaftan hendek tepkisi

Sur'daki esnaftan hendek tepkisi

Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki esnaf, cadde ve sokaklara terör örgütü PKK mensuplarınca hendek kazılmasına tepki gösterdi.

Yenişehir ilçesinde toplanan Sur ilçesindeki bir grup esnaf, terör örgütü PKK mensuplarınca cadde ve sokaklara hendek kazılması ve ardından yaşanan terör saldırılarına tepki gösterdi. Hendeklerin kapatılmasını isteyen esnaf, güvenlik güçlerinin yanında yer aldığını söyledi.

Grup adına konuşan Çözüm Süreci Sivil İnisiyatif Derneği  (Çözüm-Der) Genel Başkan Yardımcısı Adil Aydın, Sur ilçesinde kazılan hendekler nedeniyle esnafın büyük mağduriyet yaşadığını söyledi.

“Kaos ortamını başlatan hendeklerdir”

Esnaf Mehmet Özdemir Zararının 10 günde 300 bin liraya ulaştığını belirtirken, yerleşim alanlarında hendek kazılmasına tepki gösterdi.

Özdemir, “Bu kaos ortamını başlatan hendeklerdir. Sur esnafı olarak hendeklere karşıyız. Hendekleri kesinlikle istemiyoruz. Hendekler çözüm olsaydı Silvan’da, Cizre’de çözüm bulacaktı. Evlerin önüne kurulan tuzaklar var, mayınlar var, camiler yanıyor, okullar yanıyor ve hiç kimse buna ses çıkartamıyor” ifadelerini kullandı.

Etiketler