Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Suriyeli 7 kişilik aile tek odalı evde yaşıyor

Suriyeli 7 kişilik aile tek odalı evde yaşıyor

İç savaştan kaçarak Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine yerleşen sığınmacılardan Adil Mustafa, eşi ve 5 çocuğuyla yaşadığı tek odalı evde hayırseverlerin yardımıyla hayata tutunmaya çalışıyor.

Yaklaşık bir yıl önce Suriye‘nin Hasake kentinden kaçarak Türkiye’ye sığınan Mustafa ailesi, Atatürk Mahallesi’ndeki tek odalı evde yaşıyor.

Komşularının gıda, giyim, halı, battaniye ve yakacak yardımında bulunduğu aile, uzanacak yardım eli bekliyor.

Adil Mustafa, AA muhabirine yaptığı açıklamada, evini ve işini bırakarak geldiğiAkçakale‘de maddi imkanı olmadığı için tek odalı bir ev kiraladığını, eşi ve 5 çocuğuyla zor şartlarda yaşam mücadelesi verdiklerini kaydetti.

Çalışmak istediğini ancak iş bulamadığını aktaran Mustafa, şöyle konuştu:

“Banyosu, tuvaleti ve mutfağı olmayan bu tek odalı evde 7 kişi yaşıyoruz. Sağolsun hayırsever insanlar bize yardım ediyor ancak yine de yeterli gelmiyor. Şimdi havalar çok soğuk. Bir vatandaşın verdiği eski bir sobayla ısınmaya çalışıyoruz. Çocuklarım küçük ve hasta olmalarından korkuyorum. Hayırsever insanlardan bizlere yardımcı olmalarını istiyorum.”

Etiketler