Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Suriyeli Ayşe yardım bekliyor

Suriyeli Ayşe yardım bekliyor

Ramazan ayına yaklaştığımız şu günlerde kardeşliğimizin ve birliğimizin daha çok perçinleşmesi için yapacağımız her faaliyet bu ayın manâ ve hikmetini kavramada bizlere yardım edecektir. 

Gün geçmiyor ki, yeni bir böbrek yetmezliği vakasıyla karşılaşmayalım. Konya’da dört yıldır bu hastalığın pençesinde kıvranıp her iki böbreğinide kaybeden Ayşe’nin yürek burkan hikayesi bizlere gerçekten elimizde bulunan nimetlere şükredip bu konuda artık bazı şeylerin yapılması için kolların sıvanması gerektiğini hatırlatıyor.

Konya’da yaşayan ve dört yıldır Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi de diyaliz tedavisi gören 18 yaşında ki Ayşe Ramazan’ın her iki böbreği de iflas etmiş durumda. Ve yetkililerden bu acının bitmesi için yardım eli bekliyorlar. 

Dört yıldır süren bu acıda ailesinin de durumu pek iyi değil. Ayşe’nin Ailesi böbrek nakli için yetkililerden yardım eli uzatılmasını bekliyorlar.

Suriye’de savaştan dolayı Konya’ya taşınan aile dört ay önce de, 3 ve 4 yaşlarında iki torununu da malesef bir kazada kaybetmişler . 

Maddi durumlarıda iyi olmayan aile hayır sevenlerden yardım bekliyorlar.