Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Suriyeli kanaat önderlerinden Barış Pınarı Harekatı’na destek

Suriye’nin kuzeyinde yuvalanan terör örgütlerine yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na Suriyeli kanaat önderlerinden destek açıklaması geldi.

Suriyeli kanaat önderlerinden Barış Pınarı Harekatı’na destek

Barış Pınarı Harekatı’nın başlamasının hemen ardından Suriyeli kanaat önderleri Gaziantep’te toplantı düzenledi. Burada yapılan istişarede, Türkiye’nin; Suriyeli halkın güvenliği ve ülke sınırlarının güvenliği için başlatmış olduğu Barış Pınarı Harekatı görüşüldü.

Toplantı sonucunda varılan ortak karar ise; Türkiye’ye her türlü desteğin verileceği oldu.

“TÜRKİYE’YE ELİMİZDEN GELEN DESTEĞİ SUNMAYA HAZIRIZ”

Barış Pınarı’nın görüşüldüğü toplantı sonrasında şu açıklama yapıldı:

“Fırat’ın doğusunda bölge halkına karşı insanlık dışı muamelelerde bulunan, insan haklarını ihlal eden ve uluslararası bazı çevrelerce himaye edilen terör örgütlerine yönelik Türkiye bir operasyon başlatmıştır. Bölge halkı olarak, huzur ve güvenliğintesisi için operasyonun yapılmasına her türlü desteği sunmaya hazır olduğumuzu beyan ediyoruz.

‘TÜRKİYE’NİN DESTEĞİYLE BÖLGENİN HUZURA KAVUŞMASI VE YURDUMUZA DÖNMEYİ ARZULUYORUZ’

PKK/PYD ve DEAŞ başta olmak üzere tüm terör örgütlerini lanetliyor, Türkiye’nin bu örgütlerle yürüttüğü mücadelede elimizden gelen desteği sunmaya hazır olduğumuzu buradan ifade ediyoruz. Uluslararası himaye gören bu örgütler tarafından Suriye’nin toprak bütünlüğünün parçalanmasına yönelik her türlü girişimin engellenmesini, bölgenin bir an önce Türkiye’nin desteği ile huzura kavuşmasını ve yurdumuza dönmeyi arzuluyoruz.”

Toplantıda; ‘Terörün Karşısındayız’, ‘Operasyonu Destekliyoruz’, ‘Suriye’yi Böldürmeyeceğiz’, ‘Ülkemize Döneceğiz’ vurgusu ön plana çıktı.