Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Suriyeli öğrencilerin “başarıları” alınlarında yazıyor

Suriyeli öğrencilerin

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan ve Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki okullarda eğitimine devam eden Suriyeli öğrencilere “geleneksel ödül yöntemi” uygulanıyor.

Kendileri için Reyhanlı’da açılan okullarda eğitim gören Suriyeli öğrencilerin derslerdeki başarıları alınlarına yazılan puandan anlaşılıyor. 

Öğrencilere sınavlarda aldıkları puanların alınlarına yazılmasının yanı sıra kimi zaman da renkli çıkartmalar veriliyor.

Suriye’de okullarda geleneksel olarak kullanılan yöntem, çocukların derslerdeki başarılarını arttırmak için uygulanıyor. 

Reyhanlı’da 1 ay önce açılan ve 150 öğrencisi bulunan Furkan Okulu’nda eğitim gören Suriyeli çocukların kimisinin alnındaki puanlar dikkati çekiyor. 

Furkan Okulu’nda gönüllü olarak görev yapan öğretmen Zehra Bahbu (29), AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğrencilerin dersleri daha çok sevmesi için bu yolu izlediklerini söyledi.

Bahbu, Suriyeli öğrencilerin aldıkları puanları alınlarına yazmanın ülkelerinde geleneksel bir yöntem olduğunu belirtti.

Etiketler