Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

‘Taksi ve şahsi araçlar, şehirlerarası toplu ulaşımda kullanılmayacak’

İstanbul Valisi Yerlikaya, Taksi ya da internet tabanlı uygulamalar vasıtasıyla şahsi araçların şehirlerarası toplu ulaşımda kullanılamayacağını açıkladı.

‘Taksi ve şahsi araçlar, şehirlerarası toplu ulaşımda kullanılmayacak’

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya resmi Twitter hesabından, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirleri açıkladı.

Vali Yerlikaya, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, şu ifadelere yer verdi:

“Otobüs ile şehirler arası yolculuğun ‘Seyahat İzin Kurulu’nun iznine bağlanmış olması nedeniyle taksi ve benzeri araçların ya da internet tabanlı uygulamalar (yol arkadaşlığı) vasıtasıyla şahsi araçların şehirlerarası toplu ulaşım aracı olarak kullanılmasına izin verilmeyecektir.”

ÇOCUKLAR MARKET VE PAZAR YERLERİNE ALINMAYACAK

Vali Yerlikaya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle çocukların market ve pazar yerlerine alınmamasının kararlaştırıldığını bildirdi.

Yerlikaya Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Vatandaşlarımızın market ve pazar yerlerinde çocuklarıyla dolaşmalarına engel olunması maksadıyla çocukların market ve pazar yerlerine alınmaması kararlaştırılmıştır.” ifadelerine yer verdi.

Yerlikaya, anne ve babaların çocukları korumak için gereken hassasiyeti göstereceğine inandığını kaydetti.