Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

“Tam yol ileri Türkiye”

“Tam yol ileri Türkiye”

Son 14 yıldaki ekonomik ve siyasi istikrarı ile yaptığı mega projelerle rol model haline gelen Türkiye, emperyalizmin kuklası terör örgütlerinin saldırıları ve bölgesindeki ateş çemberine rağmen devasa bir projeyi daha hayata geçirdi. 3 yıl önce temeli atılan Osmangazi Köprüsü, Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti Bursa ile son başkenti İstanbul’u birleştirdi. Dünyanın en büyük 4. asma köprüsü olma özelliğini taşıyan Osmangazi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla vatandaşların hizmetine açıldı.

3 saate düştü

Osmangazi Köprüsü’nün açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip, köprünün özelliklerini anlatırken, bir müjde daha verdi, ayrıca terör örgütlerine meydan okudu. Osmangazi Köprüsü’nün devasa bir proje olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dilovası ile Altınova arasında dünyanın en büyük 4., Avrupa’nın en büyük 2. asma köprüsünü açıyoruz. Osmangazi Köprüsü’nün hayırlı olmasını diliyorum. Bu köprüyle İstanbul-İzmir arası 3 saatin altına düşecek” dedi.

Durmak yok yola devam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir dizi projenin daha müjdesini verdi. Erdoğan, yapılacak projeleri şöyle sıraladı: “Şimdi sıra Çanakkale 1915 Köprüsü’nde. Yine sıra Kanal İstanbul’da.

Bize böyle projeler yakışır. Biz bir çağı kapatıp bir çağı açanların torunlarıyız. Bize bunlar yakışır.”

Etiketler