Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Tantunici çıraklığından Meclis’e

Tantunici çıraklığından Meclis'e

Tantuniciliğe küçük yaşta çıraklıkla başlayan iş adamı Hacı Özkan,  26. dönemde AK Parti’den Mersin Milletvekili seçilerek girdiği TBMM’de esnaf ve sanatkarın temsilcisi olacak.

Özkan, yaptığı açıklamada, aslen Adıyamanlı olduğunu, 7 yaşından itibaren de Mersin’de yaşadığını belirterek,  gıda sektöründe lokanta, pastane ve kafeteryalarda çocukluktan beri çalıştığını ifade etti.

Hacı Özkan, “Tantuni benim çocukluk dönemimde fazla bilinmeyen yöresel bir yemekti. Ben de çırak olarak başladım, kalfa ardından da usta oldum. Başarılı çalışmamla iş adamlığına kadar yükseldim” dedi.

“Esnafın temsilcisi olacağım”

Özkan, Türkiye genelindeki esnafın ve oda başkanlarının siyasi görüşleri farklı olduğu halde meslektaşlarından aday gösterilmesi nedeniyle her türlü desteği aldığını ifade etti.

Esnafın sorununu çok iyi bildiğini vurgulayan Özkan, “Esnafla ilgili yasal düzenleme yapılacağı zaman esnaf kökenli olmayan milletvekili arkadaşlarımız bizim sorunlarımızı çok iyi bilemezler. TBMM bir zenginlik ve her kesimden vekillerin olması gerekiyor. Ben yeni dönemde esnaf ve sanatkarın orada temsilcisi olacağım” diye konuştu.

Etiketler