Son Dakika

Tanzim satışları o sektörlere doping etkisi yaptı! Çiftçilerin yüzü gülüyor

Tanzim satış noktalarının oluşturulmasıyla birlikte günde tonlarca ürün satışı yapılıyor. Vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği tanzim satışları birçok sektöre doping etkisi yapıyor. Tanzim satışları ile birlikte çiftçilerin yüzü gülmeye başladı.
Tanzim satışları o sektörlere doping etkisi yaptı! Çiftçilerin yüzü gülüyor

Dolar kurunu bahane ederek meyve ve sebze fiyatlarının artmasıyla birlikte devlet konuya el atarak tanzim satış noktalarını devreye sokmuştu. Daha önceki hükümetlerin yaptığı bir proje olan tanzim satış noktaları şu anda var olan hükümet tarafından da başarılı bir şekilde yönetiliyor. Tanzim satış noktaların satılan bütün ürünler Türkiye’den temin ediliyor. Günde satılan tonlarca ürünü çiftçiden satın alan tanzim satış yetkililer, çiftçilerin yüzünü güldürüyor.

ÇİFTÇİNİN PARASI 2 HAFTA İÇERİSİNDE ÖDENİYOR

Tanzim satış noktaları ile evine meyve ve sebze götüren vatandaşlar, taze ürünü direkt olarak satın alıyorlar. Marketlerden veya pazardan satın alınan ürünler genelde haftalarca beklemiş olan ürünlerden oluşuyordu ve fiyatları el yakıyordu. Tanzim satış noktalarında satılan ürünlerden kar elde edilmiyor ve satışı yapılan ürünler arasında domates, patates, soğan, salatalık, patlıcan, patates, biber, ıspanak yer alıyor. Yetkililer ürün yelpazesinin genişletilmesi için çalışmalar yapıyorlar. Üstelik alınan ürünlerin ücreti, 15 gün içerisinde çiftçiye ödeniyor.

DİĞER SEKTÖRLERE DOPİNG ETKİSİ YAPIYOR

Tanzim satış noktalarında satılan ürünler, çiftçiden direkt olarak alınıyor. Haliyle fiyat artmıyor ama aynı zamanda tanzim satışlar onlarca sektöre doping sektörü yapıyor. Öncelikle gübre, mazot ve tarım araçları satışları hızlanmış durumdadır. Çiftçiler tohum, gübre, ilaç satın alarak ürün üretiyor ve haliyle tıpkı inşaat sektörünün doping etkisi yarattığı sektörler gibi tarımda da doping etkisini gösteriyor. Tarımın iyileşmesi tanzim satışlarla çok daha iyi bir hal aldı.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.