Son Dakika

Tarımda Verimlilik Projesi

Dijital dönüşümün etkin olduğu dönemde, “Tarım ve Tarıma Dayalı Sanayide Kaynak Verimliliği” panelinde konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez, güçlü ekonomi ve ülke olmanın en önemli unsurlarından birinin verimlilik olduğuna işaret etti.
Tarımda Verimlilik Projesi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Yardımcısı Çetin Ali Dönmez, “Verimli çalışılmayan her yerde israf vardır ve israf haramdır. Teknolojik gelişmeler hayatımızın her alanına nüfuz ediyor. Verimliliğin kaynaklarının en etkili şekilde kullanılarak mümkün olan en iyi nitelik ve nicelikte çıktının elde edilmesi sürdürülebilir bir verimlilik ve büyümenin önemlidir” dedi.

Tarım ve tarıma dayalı sanayi alanlarında kaynak verimliliği uygulamalarını yaygınlaştırmak için tarladan nihai ürüne kadar uzanan değer zincirinde belirli ürünler için çeşitli pilot projelerin yapıldığı ifade eden Dönmez, “Ham maddelerin nihai ürüne dönüşüm aşamalarında kaynak verimliliğini gözeten, sağlıklı veri teminini hedefleyen GAP bölgesinde Tarım ve Tarıma Dayalı Sanayide Entegre Kaynak Verimliliği Projesi geliştirilmiştir” diye konuştu.

Tarım ve tarıma dayalı sanayide verimliliğin tartışıldığı panelde, GAP bölgesinde gerçekleşen entegre kaynak projesi kapsamında üretim sektörlerini doğrudan etkileyen ham madde, enerji, su ve toprak gibi kaynakların verimli kullanımının yanı sıra, iklim değişikliği, çevre, ekosistem hizmetleri, sosyo-ekonomik doku ve toplumsal cinsiyet gibi boyutlar, bütüncül bir yaklaşım içinde analiz edildi.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.