Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

‘Tatar Halkına Hizmet’ madalyası sahiplerini buldu

‘Tatar Halkına Hizmet’ madalyası sahiplerini buldu

Kırım Tatar halkının milli lideri, Ukrayna Cumhurbaşkanı’nın Kırım Tatarlarından Sorumlu Yetkilisi, Ukrayna milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu ve Kırım’ın işgali sırasında 2014 yılının Mart ayında öldürülen Kırım Tatar aktivisti Reşat Ametov “Kırım Tatar Halkına Hizmet” ödülüne layık görüldü.
Kiev Kırım Tatar Derneği’nden yapılan açıklamada, Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu ve Kırım Tatar vatanseveri, Ukrayna’nın egemenliği ve toprak bütünlüğü için mücadele eden Reşat Ametov’un “Kırım Tatar Halkına Hizmet” rozeti ile ödüllendirilmesi ile ilgili kararın Kırım Tatar Derneği yönetimi tarafından 18 Eylül tarihinde kabul edildiği belirtildi.
Ukrayna Bakanlar Kurulu’nun Kırım ve Sivastopol’den Sorumlu Yetkilisi Aslan Ömer Kırımlı, geçtiğimiz günlerde ödülü Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu’na takdim etti.
Reşat Ametov’un ödülü ise ailesine teslim edilecek. Ayrıca Kiev Kırım Tatar Derneği Yönetimi Kurulu’nun kararına uygun olarak Reşat Ametov’un ailesine maddi yardım sağlanacak.
“Kırım Tatar Halkına Hizmet” ödülü, Kiev Kırım Tatar Derneği tarafından 17 Temmuz 2015 tarihinde oluşturuldu.
Ukrayna ve yabancı ülke vatandaşlarına verilecek söz konusu ödül, Kırım Tatar halkının hak ve özgürlüklerinin korunması ve devletçiliğin yeniden kurulması konularında sağlanan katkıların takdiridir.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!