Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Tek adam, girdiği 9 seçimin 9’unu da kaybedendir!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank bütçe görüşmelerinde muhalefet milletvekillerinin tek adam ifadesine tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu’na gönderme yapan Varank, "Girdiği 9 seçimi kaybedip hala koltuğunda oturana tek adam denir" dedi.

Tek adam, girdiği 9 seçimin 9’unu da kaybedendir!

Meclis Genel Kurulunda “tek adam” tartışması yaşandı. 2020 bütçe görüşmelerinde Bakan Mustafa Varank sunum yaptı.

Bakan Varank, CHP sıralarından gelen “tek adam” sözlerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılçdaroğlu’nun kaybettiği seçimleri hatırlatarak yanıt verdi.

“KOMPLEKSİNİZİN ASIL SEBEBİ EZİCİ ÜSTÜNLÜKLE YENİLMENİZ!”

“Türkiye’nin sözüm ona anti-demokratikleşmesinden dem vurdular. Türkiye’deki seçimlerin büyük çoğunluğu, örnek gösterdiğiniz Batı’daki gibi yüzde 50 katılımla değil, yüzde 85, yüzde 90 katılım oranlarıyla gerçekleşmiştir.  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, girdiği 14 seçimin 14’ünü de milletimizin büyük teveccühüyle, ezici bir üstünlükle kazanmıştır. Sizin üzerinizden bir türlü atamadığınız kompleksin asıl sebebi de budur.”

“TEK ADAM, GİRDİĞİ 9 SEÇİMİN 9’UNU KAYBEDENDİR”

“Eğer Türkiye’yi Batı ile kıyaslayacaksanız, kendinize bakın. Göreve geldiği günden bu yana girdiği 9 seçimin 9’unu da kaybeden genel başkanlara bakın. O hayran olduğunuz Batı’da bir tane böyle örnek gösterebilir misiniz? İşte Jeremy Corbyn, seçimi kaybetti, hemen istifasını verdi. Şimdi siz gelip bu demokrasi zaferlerini görmezden geleceksiniz, ‘tek adam rejimi’ diye ithamlarda bulunacaksınız. Tek adam kimdir biliyor musunuz? Girdiği 9 seçimin 9’unu da kaybedip, hala koltuğunda ısrarla oturan adama, ‘tek adam’ denir.

“BU MECLİSTE TEK ADAM MUHALEFETİ VARDIR”

“Koltuğunu korumak adına parti içi demokrasiyi hiçe sayıp ‘Şu külliyeye gitti, bu Erdoğan’la görüştü’ dedikoduları yayan adama, tek adam denir. Bu ülkede tek adam rejimi yoktur. Ama bu Mecliste tek adam muhalefeti vardır. Ben yüzde 52 oy almış Sayın Cumhurbaşkanımızın kabinesinin bir üyesiyim, ona tek adam derseniz, cevabını burada alırsınız.”

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri