Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Tek başına 22 Kur’an kursu açtı

Tek başına 22 Kur’an kursu açtı

Erzurum’un Tekman ilçesinden Konya’ya göç eden işadamı Ali Şeker, ilçeye bağlı birçok mahallede Kur’an Kursu olmadığını görünce harekete geçti. Şeker, 22 Kuran Kursu yaptırdı.
Memleketi Tekman’dan 1989 yılında Konya’ya göç ettiğini belirten Şeker, şunları kaydetti: “Kaymakam ve müftüye danışıp, el ele verdik. Tekman ilçe merkezi ile 21 mahalleye birer Kur’an-ı Kerim kursu yaptırdık. Ayrıca bölgede okuyan ve maddi durumu iyi olmayan çocuklara da burs tahsis ediyorum.”
Kursları, inşaatlarının tamamlanmasının ardından devlete teslim ettiğini kaydeden Şeker şöyle devam etti: “Kur’an-ı Kerim kurslarının bölgeye önemli katkısı var. Dinimizce karıncayı bile incitemezsin. Dinini, namazını, abdestini bilen, Allah’tan korkan, hiçbir şekilde kötülük yapmaz, ülkesine faydalı olur, zarar vermez.”
Kur’an Kursu yaptırmaya devam edeceğini aktaran Şeker, “Karayazı, Hınıs, Karaçoban gibi ilçelerde de bu tür faaliyetler gerçekleştireceğiz” dedi.
ERZURUM AA