Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

Tekin’den Binali Yıldırım’ı yenerim iddiası

Tekin’den Binali Yıldırım’ı yenerim iddiası

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmak için her yolu deneyen hatta Cuma namazı nedeniyle kapanan dükkanları ekonomik krizden dolayı kepenk indirmiş gibi sahneler sergileyen CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, boyundan büyük laf etti. Politikyol isimli bir portala konuşan Tekin, AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı olacağı konuşulan Binali Yıldırım’ı yenebileceğini iddia ederek, şu sözleri sarf etti:

“Sayın Binali Yıldırım ile biz yarıştığımız takdirde, sokağı bilen bir insan olarak söylüyorum sonuçta Sayın Binali Yıldırım Meclis görevine geri dönecek, orada partisi için çalışmaya devam edecek. Biz de İstanbul’a hizmet edeceğiz. İstanbul’da yeni bir dönem başlayacak” dedi.

Öte yandan Canan Kaftancıoğlu’nun “Dine yüzde 100 saygılı” kriterinin hangi düzeyinin Gürsel Tekin’e uyduğu da tartışma konusu oldu.

EN ÇOK OYU HDP’DEN ALIRIM

Geçtiğimiz günlerde Meclis’te düzenlediği basın toplantısında konuşan Gürsel Tekin, yerel seçimlerde ittifak kurulması halinde İstanbul’da CHP adayının diğer partilerden en çok oyu, sırasıyla HDP, AK Parti , İYİ Parti ve Saadet Partisinden alacağını öne sürmüştü.