Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

‘Tencere tava’, demokrasi; geleneksel davul, gürültü

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Böyle eylem olmaz, sabahtan akşama kadar davul çalıyorlar” sözünü hatırlatan belediye işçisi, “Ellerinde tencere tava ile eylem yapanlara ‘demokratik haklarını kullanıyorlar’ diye destek verirken; geçmişten günümüze gelen davulun sizi neden rahatsız ettiğini anlamış değiliz” dedi.

Büşra Kılıç
‘Tencere tava’, demokrasi;  geleneksel davul, gürültü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden İSPARK, İSTAÇ, BELTUR, BELBİM, Medya AŞ, İSFALT ve İSTGÜVEN şirketlerinde iş akitleri feshedilen işçilerin belediye önündeki eylemleri devam ediyor. İşçiler, eylemlerinin 26’ncı gününde İBB’nin Saraçhane’deki binasının karşısında yer alan Şehzadebaşı Parkı’nda “İBB Mağdurları Birlik ve Beraberlik” başlıklı etkinlikle vatandaşlarla bir araya geldi. “Emeğe Sahip Çık” sloganıyla düzenlenen programda işçiler, aileleri ve kendilerine destek veren vatandaşlarla kahvaltı yaptı. Kahvaltının ardından ‘mağdur işçileri’ temsilen, işten atılmadan önce ‘İSPARK personeli’ olarak çalışan Umut Aydoğan, açıklama yaptı. Aydoğan, bu haklı davalarında sonuna kadar mücadele edeceklerini, yılmadan, işlerine geri dönünceye kadar eylemlerini sürdüreceklerini belirtti.

“LİYAKAT” İSE LİYAKATLİYDİK

Kendilerinin, ekmeğini alın teri ile kazanan, İstanbul’a aşkla hizmet eden 82 bin personelden biri olduğunu söyleyen Umut Aydoğan, sözlerine şöyle devam etti;

“İlan edilmeden kapalı kapılar ardından işe alım gibi bir şey söz konusu değildir. Buradaki tüm arkadaşlar CV’lerini aylar öncesinden, hatta yıllar öncesinden İBB’nin iştiraki internet adresinden doldurmuştur. Liyakatsiz alım; hiçbir sınav ve kritere bakılmadan alımdır. Biz yazılı sınavdan sözlü mülakata, güvenlik soruşturmasından fiziksel mülakatlara tabi tutulduk ve bu aşamalarda başarılı olan arkadaşlar sadece işe alındı. Madem Sayın Ekrem İmamoğlu her konuşmasında insan kaynaklarında master yaptım, en başarılı yöneticilerden biriyim diye ifadede bulunuyor, buradan kendisine sesleniyorum; sizden arzumuz komisyonun bir an önce sonuçlandırılması ve haksız yere çıkartılan arkadaşların bir an önce işlerinin başına dönmesidir.” dedi.

“ZAFER YAKINDIR”

Ekrem İmamoğlu’nun “Böyle eylem olmaz, sabahtan akşama kadar davul çalıyorlar” sözünü hatırlatan Umut Aydoğan, “Ekrem İmamoğlu partinizin anlayışına göre; belki böyle eylem olmaz. Evet, sağı solu yıkmadan, yakmadan, devlet malına zarar vermeden, polisle çatışmadan olmaz belki; ama bizim aldığımız terbiyede ancak böyle eylem yapabiliyoruz. Ellerinde tencere tava ile eylem yapanlara ‘Demokratik haklarını kullanıyorlar’ diye destek verirken; geçmişten günümüze gelen davulun sizi neden rahatsız ettiğini anlamış değiliz” ifadelerini kullandı. Direne direne kazanacaklarını vurgulayan Aydoğan, sözlerini Hz. Ali’nin, “Eğer zalim ısrarla zulme devam ediyorsa bil ki sonu yakındır. Eğer mazlum da ısrarla direniyorsa bil ki zafer yakındır.” ifadesiyle tamamladı.