Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Terör en çok Kürtlere zarar veriyor

Terör en çok Kürtlere  zarar veriyor

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde adeta bir insanlık dramı yaşandığını belirten Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen yaptığı açıklamada, “Kürt vatandaşlarımızın evlerini, eşyalarını bırakarak tıpkı savaştan kaçıyormuş gibi akın akın bölgeyi terk ettiğine hepimiz şahit oluyoruz” diyen Sözen, TSK’nın başarılı operasyonlarıyla kırsalda hareket imkanı kalmayan terör örgütünün, sivil vatandaşları kendine kalkan olarak kullanmak için olayları şehirlere çektiğini ve olası sivil kayıplarından rant devşirip vatandaşı devlet aleyhine kışkırtma çabası içine girdiğini kaydetti.
“Suruç’taki olayı bahane ederek hükümetin 3 yıldır devam ettiği çözüm sürecini bozanların PKK ve siyasi uzantısı HDP olduğunu hepimiz gözlerimizle gördük.

Sorumlular PKK ve siyasi uzantısı HDP’dir

Bu olaylardan sonra asker ve polisimize karşı çok acımasızca saldırılarda bulunan PKK’ya, TSK kırsalda çok büyük darbeler vurdu. Kırsalda hareket imkanı bulamayan örgüt mensupları şehirlerimize yerleşerek oradaki sivil vatandaşlarımızı canlı kalkan olarak kullanıyor. Sur’da evleri yıkılanlar Kürtler, eşyalarını almadan evlerini terk etmek zorunda kalanlar Kürtlerin, ibadet özgürlüğü elinden alınanlar Kürt kökenli vatandaşımız. Eylül ayında açılması gerektiği halde okulları açılmayan ve kaderiyle baş başa bırakılmış çocuklar, Kürt kökenli vatandaşlarımızın çocukları. Bu olaylar sonucu ölen sivil masum vatandaşlarımız bizim Kürt kökenli vatandaşlarımız. Terör en çok bölgedeki sivillere zarar veriyor. Bunların Kürt halkına zerre kadar faydası yok. Olayların sivillere zarar verdiğini görmemek için kör, sağır ve dilsiz olmak lazım.
“Kürt vatandaşlarımızın evlerini, eşyalarını bırakarak tıpkı savaştan kaçıyormuş gibi akın akın bölgeyi terk ettiğine hepimiz şahit oluyoruz” diyen Sözen, TSK’nın başarılı operasyonlarıyla kırsalda hareket imkanı kalmayan terör örgütünün, sivil vatandaşları kendine kalkan olarak kullanmak için olayları şehirlere çektiğini ve olası sivil kayıplarından rant devşirip vatandaşı devlet aleyhine kışkırtma çabası içine girdiğini kaydetti.

Etiketler